fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

ERAKOOLI UUDISKIRI

Kokkuvõte koolisöökla rahuloluküsitlusest

04.04.2022

Novembris korraldas Baltic Restaurants Estonia, kes pakub toitlustust meie koolisööklas, iga-aastase küsitluse, et saada toitude ja teeninduse kohta tagasisidet. Küsitlusele vastas 202 õpilast, 61 lapsevanemat ja 38 koolitöötajat. Kõigist vastajatest 75% (eelmisel aastal 60%) käib sööklas igal koolipäeval.

Lastele meeldivad pastaroad
Nii nagu eelmisel aastal, olid ka sellel aastal laste lemmiktoiduks pastaroad (28% vastajatest). Järgnesid kanaroad (12%), pikkpoiss (12%) ja muud liharoad (10%). Rõõm on tõdeda, et suppide populaarsus on paari aastaga kasvanud. Lisaks frikadellisupile (8%) on hakatud rohkem eelistama ka muid suppe, näiteks borši (8%).
Eelistatud praelisandiks on peale pasta (29%) kartulipuder (25%) ja tatar (11%). Küsitlusele vastajad kiitsid heaks salativaliku, kuid soovisid menüüs näha rohkem puuvilju (44%) ja magustoite (35%).

Rahulolu on kasvanud
Rahulolu koolitoiduga on koolile väga oluline ja selle nimel oleme teinud viimasel aastal teenuse pakkujaga tihedat koostööd. Meil on hea meel, et tehtud töö kajastub tulemustes: rahulolu on kasvanud peaaegu kõigis näitajates.
Vastajatest hindas toitude

  • maitset väga heaks 21% (eelmisel aastal 14%) ja heaks 46% (eelmisel aastal 39%);
  • väljanägemist väga heaks 20% (eelmisel aastal 14%) ja heaks 44% (eelmisel aastal 40%);
  • mitmekesisust väga heaks 33% (eelmisel aastal 30%) ja heaks 38% (eelmisel aastal 36%).

Teenindajate suhtlemist pidas väga heaks 35% (eelmisel aastal 27%) ja heaks 34% (eelmisel aastal 37%). Ruumide, laudade ja toolide puhtust nimetas väga heaks 17% (eelmisel aastal 13%) ja heaks 36% (eelmisel aastal 41%).

Murekohad on lahendatud
Kõige enam avaldati rahulolematust nõude ja söögiriistade puhtuse asjus. Seda hindas väga heaks 14% (eelmisel aastal 16%) ja heaks 27% (eelmisel aastal 38%). 25% leidis (eelmisel aastal 27%), et see võiks olla parem, ja 34% (eelmisel aastal 18%) arvas, et puhtuse nimel tuleks näha rohkem vaeva.
Pärast sellise tagasiside saamist kohtusime kooli toitlustajaga ja analüüsisime saadud tulemusi. Selgus, et rahulolematust avaldati nõude ja kandikute puhtuse üle seetõttu, et need tundusid määrdunud või olid jäänud korralikult kuivatamata. Praeguseks on olukord lahendatud, kuna toitlustaja võttis selle mure kõrvaldamise põhjalikult ette.

Lähtume vanemate soovidest
Rahuloluküsitluses avaldasid õpilased soovi, et mõlema teenindusliini otsas võiks olla mahlamasin ja et magusat mahla võiks menüüs olla sagedamini. Siiski pakume mahla ka edaspidi vaid üks-kaks korda nädalas, sest selline on olnud vanemate soov.
Õpilased soovisid veel saia ja saiakesi, kuid siin oleme hoidnud selget joont: neid me koolisööklas ei paku. Küll aga on olenevalt menüüst saadaval tervislikumad mitmeviljakuklid.

Muud menüü kohta tehtud ettepanekud oleme lahendanud alljärgnevalt:

  • supipäevadel on menüüsse lisatud soe kaste, mida saab supi alternatiivina muu valikuga kombineerida;
  • üks kord nädalas on lisatud menüüsse tükitooted ehk liha ja kala;
  • üks kord nädalas pakutakse senise valge kala asemel punast kala.

Veel on õpilased teinud ettepanekuid söökla teemapäevade (näiteks Aasia päev, kuulsuste toidu päev jne) kohta ning neid on plaanis ka edaspidi korraldada.

Täname kõiki küsitlusele vastajaid!

Jalus