fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

Erakool

“Kommi asemel” nädalal asendati maiustused tervisliku vahepalaga

15.01.2016

Pea kõigile lastele meeldib komme süüa, magusaid jooke juua ja küpsiseid krõbistada. Magus, mis sisaldab suhkrut ja magusaineid pole aga hammastele kasulik. “Kommi asemel” nädalal pöörasime koolis enam tähelepanu hammaste tervishoiule ja tervislikule toitumisele.

Kooliõde Zinaida Kendra rääkis kõigile algklasside lastele hammaste eest hoolitsemisest ja tervislikust toiduvalikust. Lapsed uurisid toidupüramiidi ja jälgisid õiget hammaste harjamise viisi. Hiljem kinnistati tundides kuuldut, uuriti suhkrukella ning joonistati-meisterdati hammaste tervishoiu teemal.

Õpilased võtsid tundidesse kaasa tervislikke vahepalasid, mida saab kommi asemel süüa, mis on maitsvad ning annavad organismile kasulikke aineid. Koos krõbistati pähkleid, kuivatatud puuvilju ja marju, värskeid puu- ja juurvilju, tervislikke krõpse ning lapsed tõdesid, et need on palju maitsvamad kui mõni komm.

Kooli söökla puhvetis olid esikohal värsked smuutid, tervislikud magustoidud ning juurviljad ja puuviljad.

Nädala lõppedes tõdesid lapsed, et üsna raske on ilma kommi-limonaadi-krõpsuta olla, aga tervislikud vahepalad on maitsvad ning leiavad sagedamini tee laste toidulauale.

Jalus