fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

RAHVUSVAHELINE KOOL

Kool õpilasele, kes ei karda tööd

10.03.2023

Palusime 17-aastasel Audentese rahvusvahelise kooli esimese põhiaasta õpilasel Erik Kanguril ennast veidi tutvustada ning jagada IB õppega seonduvaid muljeid ja kogemusi.
Eriku sõnul on ta seltskondlik ja aeg-ajalt töökas noormees, kellele meeldib mängida klaverit, lugeda raamatuid ning tegeleda paljude füüsiliste harrastustega, eriti poksiga. Kogu senise haridustee on ta läbinud Eestis, kuid seejuures on ta päris mitu korda kooli vahetanud. IB õppesse tuli Erik möödunud sügisel.

Paindlik õppekava
Audentese rahvusvahelise kooli valis Erik põhjusel, et siin saab ta õppida süvitsi just neid aineid, mis teda huvitavad ja mida tal tulevikus oma eriala jaoks kõige enam vaja läheb. „Olen väga rahul, et otsustasin siia kooli tulla. Mõni ei pruugi seda isegi uskuda, aga tegelikult võib kool olla mõnus paik. Just see mulle Audentese puhul meeldib,“ kirjeldab Erik oma kogemust ning lisab, et ta ootab iga päev koolitunde suure põnevusega.
Selleks et tulevikus insenerina töötada, on Erik keskendunud füüsika ja matemaatika õppimisele. Tema lähim eesmärk on lõpetada järgmisel kevadel rahvusvaheline kool heade tulemustega ja pääseda mõnda tippülikooli.
Kuigi kogu õppetöö toimub inglise keeles, ei valmista see Erikule raskusi: „Kui inglise keele tase on vähemalt B2, siis saab õpilane hakkama. Ingliskeelne õpe toetab ka minu tulevikku, sest see võimaldab mul vabalt rääkida üht maailmas enim kõneldavat keelt.“

Tänapäevane haridus
Erikule meeldib, et Audentese rahvusvahelises koolis õpetatakse noori loogiliselt mõtlema ja õpitavast teemast tõeliselt aru saama, mitte ei nõuta neilt info päheõppimist. Kooli tugevusteks on ka väga rahulik õhkkond ja avar koolimaja, mis annab õppimiseks piisavalt ruumi.
Üks põnev ja lõbus komponent, mis IB õppes sisaldub, on vabatahtlik tegevus. Näiteks Erik on selle raames aidanud naabritel tagaaeda koristada ja tegelenud nende koeraga.
„Rahvusvaheline kool sobib keskhariduse omandamiseks noorele, kes on töökas ja kellel on oma kindel eesmärk. Sel juhul on IB õpe ideaalne valik, mis juhatab sind ihaldatud tuleviku poole. Siin tuleb teha kõvasti tööd, kuid õnnestumise korral on tulemus väga hea,“ võtab Erik teema kokku.

Loen Audentese rahvusvahelise kooli ja selle vastuvõtu kohta lähemalt.

 

Jalus