fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

Erakool, Spordigümnaasium

Kooli esindus osales UNESCO ühendkoolide konverentsil

19.12.2016

Neljapäeval, 1. detsembril toimus Tallinna Tehnikagümnaasiumis UNESCO ühendkoolide konverents kultuuripärandi teemal. Mainitud koolide võrgustikku kuulub Eestis umbes 20 kooli, ent üritusel, mis konverentsiseeriat alustas, olid neist esindatud pelgalt kümme. Et igast kaasatud koolist osales vaid kaks õpilast ja saatjana üks õpetaja, siis kogunes meid sinna üsna tagasihoidlik hulk. Meie kooli esindasid 12.d klassi õpilane Lydia Kurus, 12.c klassist Madli Rahuvarm ning ühiskonnaõpetuse õpetaja Kadi Aavik.

Konverentsi peaeesmärgiks ja prioriteediks oli UNESCO kultuuri- ja maailmapärandi tutvustamine ning noorte inspireerimine.

Päeva alustasid omapoolsete tervitussõnadega Tallinna Tehnikagümnaasiumi direktor Anneli Errit, Mustamäe linnaosa valitsuse juht Helle Kalda ning avasõnad lausus Johanna Helin, kes on UNESCO ühendkoolide tegevuse koordinaator Eestis. Seejärel võttis jutujärje üle UNESCO Eesti Rahvuskomitee kultuuriprogrammi juht Margit Siim, kes keskendus kultuuripärandi vormidele ja selle ülesehitusele ning õpetas, et kultuuripärand on kui enesetaju ja et pärandi väärtus ei seisne hoopiski mitte ainult selle vanuses. Vaimset ja maailmapärandit kõrvutas Rahvakultuuri Keskuse vaimse kultuuripärandi osakonna juhataja Leelo Isidora Viita, kelle eriskummaline nimi on pärand omaette.

Järgmiseks jagati osalejad kolme vestlusringi: Mondo MTÜ avalike suhete juht Aliine Lotman juhatas Machu Picchule keskenduvat, Struve meridiaanikaart tutvustas Maa-ameti geodeesia osakonna nõunik ja UNESCO Struve meridiaanikaare koordineerimiskomitee liige Karin Kollo; ning TTG Eesti keele ja kirjanduse õpetaja Ave Tederi grupp uuris Hispaanias, Galicias asuvat Lugo linna. Vestlusringides valitses mõnus ja vaba õhkkond ning et igas rühmas oli osalejaid kaunikesti vähe, avanes kõigil võimalus küsimusteks, kommentaarideks ja mõttearendusteks.

Päeva lõpetuseks oodati osalejad vanalinnamängule, kus ette antud aja jooksul pidi korraga suutma nii vanalinnas juhiste järgi orienteeruda, vahepunktides ülesandeid nuputada ja vihjeid lahti murda ning sealjuures ka meeskonnakaaslastega aktiivselt koostööd teha.

Jalus