fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

ERAKOOL

Kooli raamatukogus sai paberist kurgi voltida

28.02.2020

Kooliraamatukogu mõtestab Audentese motot „Tarkus. Tervis. Tasakaal” kooli kontekstis lahti nii, et pakub lisaks meeldivale lugemismaterjalile ka rahuloovat tegevust koos tarkusega, mis kokku on tervise aluseks. Sõbrapäeval sai raamatukogus näiteks paberist kurgi voltida. Valida sai eri viisidel voltimist, aga laste lemmikuks kujunes just tiibu lehvitav kurg.

Iidse Jaapani legendi kohaselt täitub tuhande paberkure voltijal üks soov. Aasia maades toob kurg õnne, tervist ja rahu. Paber- ehk origamikurest sai rahu sümbol seoses Jaapani tüdruku Sadako traagilise saatusega. Aasiamaades on paberkurg ka hea tahte sümboliks, mida kingitakse neile, kes on kannatanud, kes on haiged või kes on kinkijale väga olulised inimesed. Raamatukogu juhataja Rita rääkis juhendades kõike seda juurde ja sedagi, kuidas meie kool 2011. aastal oma hea tahte aktsiooni läbi viis – nimelt 1000 origamikure voltimise ja Jaapanisse saatmise tsunamis kannatanute emotsionaalseks toetuseks. Voltimine on rahuloov tegevus. Kogu seda filosoofiat ja tausta teades saab kurevoltimine laiema tähenduse, kus saab iseendas rahu loomiselt mõelda ka kaugemale – andestusele ja maailma heaolule. Kõrgem mõte kandub ka ümbritsevasse ja levib seda enam, kui seda tehakse koos ja mitmel pool. See on lihtsaim viis enesest alustades maailmarahule kaasa aidata.

Valminud kured said soovijad endaga kaasa võtta, aga neid jäeti ka raamatukogu aknale vaasi seatud okstesse kui koosloodud installatsioon rahu ja inimhingede tervise ning tasakaalu edenduseks. Mõne päevaga oli „kurepuu“ kõiki raamatukogu külastajaid rõõmustavalt ka lehte läinud.

Vaatan kure voltimise õpetust

Jalus