fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

ERAKOOLI UUDISKIRI

Kooli seiklusrada kogub populaarsust

16.10.2020

Esmaspäeval, 28. septembril avasime pidulikult Audentese õuealal madalseiklusraja, mis pakub meie kooli õpilastele põnevat ja arendavat tegevust. See rada võimaldab harjutada eelkõige tasakaalu ja täpsust ning harjuda kõrgusega.

Raja ehitas Seiklusring OÜ, kes on madal- ja kõrgseiklusradu valmistanud juba alates aastast 2008. Nad on rajanud ka mitu suuremat seiklusrada ja -parki. Ettevõtte juht Valdo Kangur on ise matkanud 25 aastat ning ta on töötanud matkajuhi ja mäesuusainstruktorina, korraldanud meeskonnatöö- ja matkakoolitusi ning süstinud inimestesse liikumispisikut paljudes Eestimaa paikades.
Meie õueala madalseiklusraja avamisele oli Seiklusring OÜ kutsunud üllatuskülalise, Eesti parima slackliner’i Jaan Roose, kelle esinemine ja trikid tasakaalulindil panid õpilased kaasa elama ning plaksutama. Tasakaaluliin (slackline) treenib süvalihaseid, arendab koordinatsiooni ja tugevdab tahtejõudu.

Pärast Jaan Roose etteastet said õpilased võimaluse kõiki seiklusraja harjutusi ise proovida. Igal sellisel ülesandel on oma eesmärk: harjutus arendab kas üldist tasakaalu ja koordinatsiooni või eraldi jalgade ja/või käte tööd. Seiklusraja harjutused aitavad ühtlasi lihvida laste koostööoskust ja avardavad õuevahetunni tegevusvõimalusi.

Kuna madalseiklusrada sobib ka kehalise kasvatuse tundide ja treeningute mitmekesistamiseks, tutvustas Valdo Kangur seiklusraja harjutusi põhjalikult meie erakooli kehalise kasvatuse õpetajatele ja spordiklubi treeneritele.

Nii nagu liikluses on reeglid, nii kehtivad kindlad ohutusreeglid ka madalseiklusraja kasutamise kohta. Need reeglid on klassijuhatajad õpilastega läbi arutanud ja samad juhised on paigutatud ka seiklusraja juurde.

Rõõmu teeb see, et Audentese madalseiklusrada on paari nädalaga muutunud juba väga populaarseks: sageli tekib mõne atraktsiooni juurde suisa järjekord! Teatavasti on lastel olemas ronimise vastu loomulik huvi ning nüüd saavad nad seda kooli seiklusrajal suurepäraselt rakendada.

Jalus