fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

Erakool

Kooliaasta avaaktusel kõlas Arvo Pärdi muusika

08.09.2016

Tarkusepäeval oli kooli aula täitunud pidulikku koolivormi kandvate 2.-9. klassi õpilastega, et koos alata uut kooliaastat. Seekordsel aktusel sai sõna ja pilti näidata koolimaja, kes oli tervelt kolm suvekuud ennast üksi tundnud, igatsedes siginat ja saginat, mis koolelu juurde käib.

Õnneks nüüd ei pidanud koolimaja enam oma vaikset hingamist kuulama, vaid nägi tervet saalitäit ootusärevaid õpilasi, kes puhanuna ning sära silmis olid peale puhkust kooli tulnud. Loomulikult andis kool sõna direktor Ahto Oravale, kes tunnistas, et mõnikord on hea just koolimajaga vestelda ja mõtteid vahetada. Soovides kõigile õpilastele indu ja pealehakkamist, tutvustasid õppejuhid Karin Pae ja Külli Natka kõiki klassijuhatajaid ning aineõpetajaid.

Edasine muutus saalisviibijate jaoks ärevaks, sest muusika saatel hakkasid muusikaõpetaja Anu Oti eestvedamisel närviliselt ringi liikuma kõik õpetajad, kes justkui olid midagi ära kaotanud. Ekraanilt võis lugeda kiirelt liikuvaid tundide nimetusi. Muusika, milleks oli Arvo Pärdi “Pro et contra” kolmas osa, muudkui kasvas ja kiirenes. Lõpplahendus saabus peagi, tundidest moodustus tunniplaan ja uus kooliaasta võis alata. Õpetajate etteastet saad vaadata siit.

2.-11. septembrini tähistatakse Arvo Pärdi sünnipäevale pühendatud Pärdi Päevi ja just tema kirjutatud muusika sobis kooliaasta alguseks, näidates enne kooli valitsevat pinget ja saades lahenduse, mis näitab, et kõik on kooliks valmis.

Jalus