fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

SPORDIGÜMNAASIUMI UUDISKIRI

Kooliaasta täis teatrit

02.06.2023

Audentese spordigümnaasiumi Otepää kool asub umbes 40 kilomeetri kaugusel Eesti ainsast kolme žanri teatrist: Vanemuine esitab oma kolmes majas nii balleti-, muusika- kui ka draamalavastusi. Kui säärane kultuuripärl on lähedal, siis tuleb sellest osa saada.

Sellel kooliaastal käisid Otepää õppursportlased õpetaja Rita Ariku eestvõttel harukordselt palju teatris. Gümnasistide suure teatrihuvi sütitajaks oli pääsemine mitmeaastasest koroonakartusest ning tõeline soov oma silmaringi laiendada ja koos sõpradega huvitavalt aega veeta.

Sügisel nautisid sportlased eesti ja maailmakirjanduse kullafondi: Shakespeare’i komöödiat „Tõrksa taltsutus“ ning Tammsaare romaani põhjal valminud algupärast ooperit „Põrgupõhja uus Vanapagan“. Mõni võrdles lavastuste sisu loetud teoste või teles nähtuga, mõni avastas enda jaoks täiesti uued lood.

Iga draamateatri mängukavas leidub alati üks tõeline komöödia. Vanemuises oli lõppeval hooajal selleks „Pangarööv“: detsembris said õppursportlased seda lavastust nähes naerda nii mitmekordselt ebaõnnestunud röövimise kui ka heade naljade üle. Eriti jäid meelde üks seinakapp ja Ragne Pekarevi roll meespolitseinik Cooperina.

Otepää teatrihuviliste märtsikuu lõpetas Sadamateatris mängitav „Terror“, mis puudutas meie sportlasi eriti tugevalt. Tegemist oli kohtudraamaga, kus lahati olukorda, kui inimesel on võimalik valida vaid väga halva ja tõeliselt halva vahel. Iga vaataja sai personaalselt hääletada, kas paarisaja lennureisija ohverdamine mitmekümne tuhande jalgpallifänni päästmise nimel on õilis tegu või julm massimõrv.

Aprillis nägid õppursportlased komöödiat „Pisuhänd 2“, mis on järg Eduard Vilde kirjutatud ja Ago-Endrik Kerge lavastatud „Pisuhännale“. Tiit Palu lavastus üllatas mitmeski mõttes ja avas uusi nüansse.

Maikuu teatrielamus oli aga hoopis eriline: peaaegu kogu kool osales projektis „Koolipäev teatris“, mis toimus Vanemuise suures majas. Õpilased said ringkäigu ajal piiluda teatri tagatubadesse: uudistati kanga värvimist, kostüümiladu, lavaaluseid mehhanisme ning butafooride ja kübarameistrite tööd. Toimus ka kolm ainetundi. Kirjanduse tunnis tutvusid õpilased eesti teatri ja rahvusliku ärkamise hälli ajalooga. Füüsikatunnis õpiti mõndagi valguse ja Vanemuise tehnilise võimekuse kohta. Kõige enam väljakutseid pakkus noorsportlastele aga balletitund, kus võeti sisse balleti põhipositsioonid ja prooviti neid ka muusikasse tantsida.

Seekordne Audentese Otepää kooli teatrihooaeg, mis avardas hinge ja pakkus õpilastele mõtlemisainet, on saanud läbi. Loodetavasti püsib noorte teatriarmastus ka järgmisel õppeaastal.

Jalus