fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

Spordigümnaasiumi uudiskiri

Kooliaasta teine pool oli sündmusrohke

09.06.2016

Meie koolis toimus õppeaasta teisel poolel lisaks õppetööle ja treeningutele palju üritusi, mis pakkusid põnevat tegevust ning laiendasid silmaringi.

Jaanuarikuus oli maailmahariduse nädal: noored said osaleda ÜRO simulatsioonimängus ja saatkondade päeval. Viimane neist tõi kooli üheksa eri riigi esindajad, kes tutvustasid õpilastele oma rahvust.

Veebruaris peetud militaarpäeval anti ülevaade kaitseväest, räägiti ajateenistusest ja selleks valmistumisest. Sõdurivarustust tutvustasid staabi- ja sidepataljoni teavituskeskuse ajateenijad.

Kaitseväe esindajad korraldasid spordihallis üldfüüsilise testi, mis sisaldas 3200 meetri jooksu, kätekõverdusi ja istessetõuse. Kuus gümnaasiumi õpilast 50-st said selles testis maksimaalse skoori ehk 300 punkti. Enamik sooritajatest tegi väga hea tulemuse ja võib enda üle uhke olla.

17. veebruaril toimunud traditsiooniline õpilaskonverents kandis pealkirja „Eesti ajalugu läbi kirjanduse, kunsti, muusika ja spordi“. Ürituse eesmärk oli uurida Eesti ajalugu eri valdkondades ja mõista, et maailm on tervik. Külalisesineja, Eesti rahva muuseumi direktor Tõnis Lukas rääkis Eesti ajaloost ja selle säilitamisest ning heitis pilke muuseumi algusesse ehk ärkamisaega. Järgnesid töötoad, mida korraldasid koos õpetajatega vastava ala tuntud asjatundjad.

Konverentsiga tähistati ka Eesti vabariigi sünnipäeva ja samal üritusel anti gümnasistidele pidulikult üle koolisõrmused. Iga koolisõrmuse saanud õpilane kirjutas oma nime kaunisse raamatusse, mille esikaant ehib Audentese koolisõrmuse foto.

Emakeelepäeval, 14. märtsil olid külla tulnud luuletaja Jürgen Rooste ja pianist Erki-Andres Nuut. Jürgen Rooste esitas õpilastele nii enda kirjutatud luuletusi kui ka varasemate poeetide ridu, tehes seda omanäoliselt, mõnikord lauldes või laulvalt lugedes. Nii Kristjan Jaak Petersoni kui ka Juhan Liivi poeesia kõlas tema suus huvitavalt ning kaasahaaravalt. Jürgen Rooste pajatas veel ajaloost, tõmbas seoseid eri ajastute vahel ja mõtiskles eestluse olemuse üle.

Märtsikuisel teatrikonkursil „Teeme ise teatrit!“ osales viis gümnaasiumiklassi, kes olid kirjutanud näidendi, valmistanud plakati ja kavalehe ning näidendi lavaküpseks seadnud. Kooli aula muudeti lavakardinatega tõeliseks teatrisaaliks ning iga klassi etteaste oli omanäoline ja huvitav.

Parimaks kirjutatud näidendiks osutus 10.c klassi õpilase Marjetta Urva „Rikkumata elud“, mis oli õpetlik ja päevakohane ka laval esitatuna. Plakatite kategoorias vääris tunnustust 12.d klassi afišš lavastusele „Poiss, kes ei räägi ehk Kallista mind“. 12.d klassi õpilasele Helary Mägisalule läks üllataja preemia. Tema kehastas samas lavastuses ema, elades tähelepanuväärselt rolli sisse.
Kavalehti esitati konkursile neli ja neist kõige paremaks osutus 11.d klassi lavastuse „Pressikonverents“ kava. Samas lavastuses tegi parima meespeaosatäitja rolli Karl Robin Jürjens, kehastudes pressikonverentsi juhatajaks. Parimateks kõrvalosatäitjateks osutusid Kertu Laak, kes mängis 11.c klassi lavastuses „Buss“ väikest last, ja Kristjan Tafenau, kes kehastus 10.c klassi lavastuses „Rikkumata elud“ põõsaks, elades ennastunustavalt oma osasse sisse. Silmapaistva naispeaosatäitja tunnustuse sai Karmen Reivik, kes mängis naist parimaks lavastuseks tituleeritud 12.c klassi teatritükis „No saa siis aru!“.

16. mail tähistati kooli sünnipäeva aktusega. Iga klass oli kingituseks kooli raamatukogule kaasa võtnud uhiuue raamatu, mis pakuks huvi koolikaaslastele ja kutsuks lugema. Lisaks põnevatele raamatutele olid klassid kingituseks ette valmistanud, üles filminud ja kokku monteerinud videotervitused, mida ekraanilt huviga jälgiti.

Gümnasistide lõpuball tõi soojal maikuu õhtul aulasse tantsumuusika saatel jalga keerutama õhtutualettides abituriendid. Olles omandanud seltskonnatantsu tundides põhisammud, näitasid lõpuklasside neiud ja noormehed oma tantsuoskust.

Pidu oli inspireeritud James Bondi teemast. Seega valiti ballikuningaks Bondi-vääriline noormees, 12.c klassi Sander Süld ja Bondi tüdrukust ballikuningannaks sai 12.c klassi Karmen Reivik.

Lisaks tantsumuusikale nautisid abituriendid võistlustantsijate ja show-tantsutrupi etteasteid ning balli lõpus said osalejad suu magusaks teemakohaselt kujundatud tordist.

Kõikide toimunud ürituste kohta saab täpsemalt lugeda kooli kodulehelt.

Jalus