fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

ERAKOOLI UUDISKIRI

Koolipere kinkis loomaaiale kärutäie köögivilju

16.10.2020

Sellel õppeaastal asendasime Audentese erakooli heategevusliku sügislaada ja -näituse vahva kõrvitsakampaaniaga, milles sai osaleda kogu koolipere. See oli suurepärane võimalus Tallinna loomaaeda ühiselt toetada.

Idee sai kevadel alguse esimeste klasside suveprojektist: iga õpilane pidi koos perega seemnest kõrvitsa kasvatama, selle eest kogu suve hoolt kandma ja kõrvitsa siis sügisel loomaaiale kinkima.

Sügisel arenes siit mõte edasi. Kui varasematel aastatel olid paljud meie kooli lapsed kasutanud köögivilju sügiskompositsioonide meisterdamisel, siis sel korral said nad köögivilju tuua hoopiski heategevuslikul eesmärgil Tallinna loomaaiale.

Kogusime kooliperelt köögivilju väikese koolimaja ees 28.–30. septembril ja see projekt kulmineerus imelisel päikesepaistelisel kolmapäeval, kui kool toimetas järelkärutäie köögivilju loomaaeda. Kõige rohkem oli koormas kõrvitsaid, millest mõni oli eriti pirakas ja raske ning oli vajanud kooli toomisel isa abi. Kärust võis leida ka suvikõrvitsaid, porgandeid, kurke, peete, kartuleid ja õunu. Ühte kotti oli pistetud isegi maisitõlvikuid.

Seda, kuidas loomad meie õpilaste ning teiste lahkete inimeste kingitud kõrvitsad – seda vilja armastavad nii hiired, linnud kui ka elevandid – ja muud köögiviljad vastu võtavad, saate uudistada loomaaia traditsioonilisel kõrvitsapeol, mis tänavu toimub 31. oktoobril. Kõrvitsapidu tagab loomadele rikkaliku toidulaua ning võimaldab huvilistel jälgida loomade toitumiskäitumist ja kuulata loomaaednike jutte.

Traditsiooniliselt oleme sügislaada tuluga toetanud Tallinna loomaaia rookassi Kustit, kelle vaderiks on Audentese erakooli lapsed olnud 2010. aasta oktoobrist. Sel korral katab Kusti aastase söödakulu Audentese erakool.

 

Tallinna Loomaaed saatis koolile ka tänukirja, et sel aastal on loomade pidusöök eriti rohke ja rikkalik. Kõiki huvilisi oodatakse kõrvitsapeole 31. oktoobril, kuid kui peole ei jõua minna, siis loomaaia poolt on filmitud toredaid kaadreid loomadest, et saaksid oma silmaga näha kui suurt rõõmu loomaaia asukad kõrvitsatest tunnevad.

Vaatan videot

 

Jalus