fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

Audentes

Koolipere nautis Põhjamaade sümfooniaorkestri kontserti “Erilisena sündinud”

06.12.2015

Audentese kooli jõuluaja juhatas sisse Põhjamaade Sümfooniaorkestri kontsert “Erilisena sündinud”, mida oli reede pärastlõunal Estonia kontserdisaali kuulama tulnud terve koolipere. Paljud lapsevanemad nautisid koos õpilastega imepärast muusikalist elamust.

Juba 18 aastat on Eesti Põhjamaade Sümfooniaorkestri kohtumispaik. Rahvusvahelisest orkestrist, mis esmalt sündis dirigent Anu Tali algatusel vaid üheks kontserdiks, on tänaseks saanud maailmalavadel hinnatud ja Eesti publiku hulgas armastatud kollektiiv. Dirigendipuldis oli ka sel kontserdil dirigent Anu Tali, kes tervitas kohaletulnud publikut ja avas kontserdi Mozarti avamänguga ooperile “Figaro pulm”.

Solistina astus Põhjamaade Sümfoonikute ette Mendelssohni viiulikontserdiga viiulivirtuoos Alena Baeva. Viiulit tuleb Anu Tali sõnutsi õppida kaua, ligi paarkümmend aastat, enne kui see pill tõeliselt kõlama hakkab. Alma-Atast pärit Alena Baeva etteastet nautis terve saal ja aplodeeris emotsionaalse esituse lõppedes.

Kontserdi lõpetas neljas osa Brahmsi esimesest sümfooniast, millele järgnes üllatusena lisalugu Edvard Elgari Enigma variatsioonidest. See rääkis sõprusest ja sõpradest ning oli kirjutatud kõige paremale sõbrale. Kontserdi lõppedes ei vaibunud aplaus ja igaüks pealtvaatajatest sai suurepärase muusikalise elamuse võrra rikkamaks.

Dirigent Anu Tali juhtimisel toimuva kontserdisarja “Erilisena sündinud” eesmärk on innustada muusika kaudu märkama ja mõistma, et iga inimene on erakordne. Samuti juhitakse kontserdiga tähelepanu Eesti teadlaste, õpetlaste ja arstide tööle ning toetatakse vähekindlustatud andekaid lapsi ja terviserikkega sündinuid nende arenguteel.

Jalus