fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

Erakool

Koolipere nautis tippviiuldaja Anna-Liisa Bezrodny ja pianist Marko Martini kontserti

27.02.2017

Enne koolivaheaega oli 5.–9. klassi õpilastel suurepärane võimalus osa saada kahe noore andeka interpreedi Anna-Liisa Bezrodny ja Marko Martini kontserdist.

Kontserdi korraldas muusikute fond PLMF, mis on kutsutud ellu ooperilaulja Pille Lille eestvedamisel 2003. aastal eesmärgiga toetada Eesti muusikatalente. Pille Lill oli kontserdi kuraatoriks, uurides mõlema muusiku kujunemislugu ning rääkides noorte muusikateest.

Anna-Liisa Bezrodny on Eesti üks väljapaistvamaid viiulimängijaid, kes juba 2-aastasena alustas muusikutest vanemate käe all viiuli õppimist. Ta on õppinud Helsingis Sibeliuse Akadeemias ning Londonis Guildhalli Muusika– ja Teatrikoolis. Olles tunnustatud viiulivirtuoos kõikjal maailmas, on Anna-Liisa teinud koostööd paljude dirigentidega ning esinenud maailmalavadel.

Anna-Liisa rõhutas harjutamise vajalikkust mitte ainult muusikuna vaid kõigis eluvaldkondades ja soovitas õpilastel käia kontserditel, mitte peljata klassikalist muusikat ning rikastada oma muusikalist meelt.

Marko Martin alustas klaveriõpinguid 8-aastasena Tallinna Muusikakeskkoolis, jätkates Eesti Muusika–ja Teatriakadeemias ning Londonis Guildhalli Muusika– ja Teatrikoolis. Ta on pianistide konkursitel saavutanud silmapaistvaid tulemusi ning on tunnustatud 20.sajandi muusika esitaja.

Esitusele tuli kaks osa Ludwig van Beethoveni Kevadsonaadist viiulile ja klaverile no. 5 F- duur op.24 ning Sergei Prokofjevi (1891–1953) – Sonaadist no.2 D-duur op.94. Imepärane oli kuulata virtuooside käte alt tulevaid helisid, mis muutsid klassikalise helipildi pehmeks ning nauditavaks. Saalis valitsev atmosfäär näitas õpilaste süvenemist ning emotsionaalne kontsert rikastas kõikide saalisviibijate meeli.

 

Jalus