Uudised
erakool
Koolitervishoid soovitab kaaluda vaktsineerimist leetrite vastu
01.02.2018
Terviseameti andmetel jätkus 2017. aastal mitmes Euroopa riigis leetritesse haigestumise epideemiline levik. Haigestumise tase oli kõrge Rumeenias, Itaalias ja Belgias. Haigestumise tõusust andsid teada Kreeka, Poola, Saksamaa, Suurbritannia, Rootsi ja Läti.
Eestis registreeriti 2017. aastal üks leetrite haigusjuht, mis oli seotud reisimisega Itaaliasse. 2018. aastal leetritesse haigestumisi registreeritud veel ei ole.
Koolitervishoid soovitab vaktsineerimist kaaluda
Vaktsineerimine on vabatahtlik ning lapse vaktsineerimise otsustab lapsevanem või tema seaduslik esindaja. Kuna teatud välisriikides on ilmnenud haiguspuhangud ning lähenemas on koolivaheaeg, mil reisitakse tavapärasemast rohkem, siis Tallinna Koolitervishoid soovitab vaktsineerimist kaaluda.
Leetrite sümptomid ja vaktsineerimine
Leetrid on väga kõrge nakatusega viirusnakkus, mis avaldub kurgu ja silmade põletikuna ning iseloomuliku lööbena. Haigus võib tüsistuda raske kujulise kopsupõletiku, keskkõrvapõletiku või peaajupõletikuga.
Leetrite vastase kaitse annab kas vaktsineerimine või haiguse läbipõdemine. Haiguse ennetamiseks on olemas liitvaktsiin, millega vaktsineerimine annab lisaks leetritele kaitse ka punetiste ja mumpsi vastu. Piisav kaitse omandatakse pärast kahe vaktsiinidoosiga vaktsineerimist.
Kõige olulisem leetritesse nakatumise vältimiseks on laste õigeaegne vaktsineerimine. Lapsi vaktsineeritakse 1-aasta vanuses ja re-vaktsineeritakse 13-aasta vanuses. Esimene vaktsineerimine annab piisava kaitse 85-90-le protsendile vaktsineeritutest, pärast teise annusega vaktsineerimist tekib kaitse 99-l protsendil. Täieliku vaktsineerimise järgse immuunsuse kestus on vähemalt 26–33 aastat. Seega annab vaktsineerimine pikaajalise kaitse, kuid ei pruugi olla elukestev.
Vaktsineerida saab perearsti või kooliõe juures
Leetrite, mumpsi ja punetiste vastane vaktsiin on tasuta kõikidele lastele. Kui laps on vaktsineerimata või on vaktsineerimist edasi lükatud, siis oleks soovitav minna vaktsineerima esimesel võimalusel. Vaktsineerida saab sõltuvalt lapse vanusest kas perearsti või kooliõe juures.
Täiendavat infot nakkushaiguste kohta leiab www.vaktsineeri.ee ja www.terviseamet.ee.
Zinaida Kendra
kooliõde
Telefon 699 6698
Mobiil 5625 6603
[email protected]
Vaata veel
-
Oktoobris on mängutuba avatud õhtustel aegadel
29.09.23
Oktoobris on mängutuba avatud õhtustel aegadel: E–R kell 16.30–21.00 Nädalavahetustel on mängutuba suletud. -
AUDENTESE PODCAST | Elavate teadmiste sünd. Miks nende kujundamine on oluline?
28.09.23
Kutsume teid põnevasse episoodi, kus süüvime sügavale teadmiste maailma ja uurime, kuidas teadmised tegelikult sünnivad ning miks nende kujundamine on -
Priit Ilver sai EOK 100 kuldmärgi Eesti spordi edendamise eest
28.09.23
Hiljutisel Eesti Olümpiakomitee (EOK) tippspordi komisjoni koosolekul anti meie spordiklubi juhatajale ja spordigümnaasiumi direktorile Priit Ilverile üle EOK 100 kuldmärk. -
Septembris tähistasime vanavanemate päeva
27.09.23
Septembrikuu teisel pühapäeval on vanavanemate päev, mida meie koolis tähistati lausa terve nädala. Vanavanemate nädala raames käisid tundides mitmed vanavanematest