fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini.
Otsi
 

Uudised

spordiklubi

Korvpalli G4S Noorteliiga U14 vanuseklassi meistriteks krooniti nii poiste kui tüdrukute arvestuses Audentese Spordiklubi

27.05.2019

Noormeeste finaalis võitis Audentese Spordiklubi Gerrit Lehe võimsa kolmikduubli toel Tiit Soku KK/SK Nordi tulemusega 95:75.
Finaalturniiri kõige väärtuslikuma mängija tiitliga pärjatud Lehe kogus finaalkohtumises uskumatud 38 punkti, 32 lauapalli ja 10 resultatiivset söötu. Noormehe efektiivsustegur oli 90. Georg Oliver Metsaorg lisas lisas 21 silma ja 10 lauapalli ning Artur Evestuse arvele kogunes 19 punkti.
Värskete Eesti meistrite peatreener Erik Mäe kiitis kogu võistkonda. „Kui eile vedasid Lehe ja Metsaorg kõvasti, siis täna oli ka teiste panus suurem. Oli teada, et nad hakkavad Gerritit duubeldama ja leppisime juba enne mängu kokku, et teised peavad leidma need kohad ja sellega said kõik tublisti hakkama.“ Mäe sõnul tegid kõik mängijad hooaja jooksul märgatava arengu ja kuldmedal on annab poistele suveks kõva motivatsiooni. „Play-offi pääsemine oli meie jaoks preemia. Tegime hooaja sees raske töö ära ja lõpus tulid kaks meest juurde, kes aitasid esikoha koju tuua. Poisid on teinud väga tubli hooaja ja silmnähtavalt ka edasi läinud.“

Maia Dorbeku juhendatav Audentese SK/Siili võitis kindlalt U14 vanuseklassi tütarlaste meistritiitli, alistades BC Stari numbritega 88:41.
Värskete Eesti meistrite parimana kogus finaalturniiri kõige väärtuslikumaks mängijaks nimetatud Sille-Liis Möder 22 punkti, 10 lauapalli ja 5 resultatiivset söötu. Kätlin Kangur tegi kolmikduubli, tuues 17 punkti, 10 lauapalli, 11 tulemuslikku söötu ja 8 vaheltlõiget. Marta-Eleri Jaama arvele jäi 15 punkti ja 15 lauapalli.
Audentese SK/Siili peatreener Maia Dorbek tunnistas mängujärgses intervjuus Basketile, et enne mängu oli tal närv sees. „Me pole sel hooajal ühtegi mängu kaotanud ja kartsin, et äkki püüavad üle ja tekib läbipõlemine. Õnneks seda ei juhtunud.“ Mis on peatreeneri arvates hooaja nii edukaks teinud? „Esiteks käivad tüdrukud tublisti trennis ja teiseks nad ise väga tahavad korvpalli mängida. Mina treenerina suunan ja annan nõud, aga nemad on need, kes täna võidu tõid.“

Tütarlaste pronksimängus alistas Audentese Spordiklubi tugeva kolmanda veerandi toel KA Tallinna Kalevi numbritega 74:56.
Audentese peatreeneri Reet Rausbergi sõnul jooksis nende mäng esimesel poolajal kokku. „Alles kolmandal veerandil hakkasime võistkondlikult mängima – tekitasime teravust, söötsime välja ja sellega tekkis viskekoht. Esimesel poolajal tahtsid kõik väga individuaalselt mängida, kaitse oli korvi all koos ja enesekindlus kadus ära. Õnneks võtsime end kokku ja lõpetasime hooaja positiivselt.“
Võitjate poolelt tegid kaksikduublid Keandra Koorits ja Eleriin Vaas, vastavalt 24 punkti ja 17 lauapalli ning 15 punkti ja 15 lauapalliga. Laura Anette Tael lisas samuti 15 silma.

Palju õnne mängijatele, treeneritele ja lapsevanematele!

Lisainfo: www.basket.ee , fotod: Siim Semiskar

Jalus