fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

SPORDIKLUBI

Korvpalli U14 tüdrukud võitsid Euroopa noorteliiga turniiril pronksmedalid

15.12.2021

Audentese spordiklubi U14 tüdrukud osalesid detsembri alguses oma esimesel Euroopa noorteliiga (EGBL) turniiril ning võitsid pronksmedalid. Kokku osales turniiril kaheksa võistkonda Eestist, Lätist, Venemaalt, Valgevenest, Hispaaniast ja Ukrainast.

Võistkonnad jaotati kahte alagruppi ning esimeseks vastaseks sai Audentes omale Kiievi Budivelniku võistkonna Ukrainast. Kuigi U14 vanusegrupi tüdrukud ei ole varem saanud sellise tasemega turniiril osaleda ning ärevus oli suur, siis suudeti kohe esimeses mängus Ukraina võistkond alistada skooriga 43:26. Mäng oli küll krobeline, aga andis edaspidiseks palju kindlust juurde.

Teiseks vastaseks oli hispaanlaste võistkond, keda võideti juba väga kindlalt 64:21 ning sellega kindlustati edasipääs poolfinaali. Kolmas vastane, Minski Tsmoki, oli juba oluliselt tugevam vastane ja mängu lõpuks tuli tunnistada vastaste paremust 55:40. Õhtuses poolfinaalis läksid Audentese tüdrukud vastamisi kogenud Moskva võistkonnaga, kes alustas selles liigas mängimist juba kaks aastat tagasi. Kergelt midagi vastasele ei kingitud ning võideldi kõvasti, kuid tuli leppida 49:19 kaotusega.

Kaotus poolfinaalis viis tüdrukud pronksimängu, kus vastaseks taaskord Minski Tsmoki, kellele alagrupist kaotati 15-punktiga. Turniiri viimases mängus suutsid Audentese tüdrukud näidata aga väga suurt võitlusvaimu ning tasuks tuli magus revanš skooriga 45:34 ja pronksmedalid.

Võistkonna parimaks mängijaks sel etapil oli Lada Lesina, kes oli ühtlasi ka turniiri parim lauapallide hankija. All Stars viisikusse valiti Laura Liisa Grünmann.

Võistkond mängis turniiril järgmises koosseisus – Julia Avramenko, Lada Lesina, Saskia Makke, Sandra Saarmets, Karoli Krete Marjamäe, Marili Mette Marjamäe, Miia-Liis Sults, Marjanne Tomingas, Laura Liisa Grünmann, Nora-Liis Veisberg ja Eva-Lotta Vannamik. Treenerid Andra Viirpalu ja Maia Dorbek.

Foto: EGBL

Järgmine etapp toimub veebruaris Leedus. Enne seda mängitakse aga eeloleval nädalavahetusel Eesti karikavõistluste finaalis, kus kohtutakse Pärnu võistkonnaga. Seni ei ole tüdrukud Eesti liigas veel kordagi kaotusekibedust tundma pidanud.

Jalus