Otsi
 

Uudised

spordiklubi

Korvpallitüdrukud olid kõrgetasemelisel turniiril Riias heas hoos

22.09.2017

Läti pealinnas Riias leidis aset kõrgetasemeline Uljana Semjonova nimeline turniir, millest võtsid osa seitsme erineva riigi sportlased kahes erinevas vanuseklassis. Eestist oli võistlustules meie Audentese Spordiklubi U-15 korvpallitüdrukud.

Meie neiud said ennast kohe hästi käima ning alustati kahe kindla võiduga. Esmalt alistati Ungari võistkond Darazsak Akademia (52:32) ning seejärel tehti selg prügiseks Slovakkia naiskonnal Young Angels Academy (50:35). Seejärel tuli esimene tõsisem proovikivi kui vastaseks oli tugev Kalininskaja Olimpicu naiskond Venemaalt. Meie neiud näitasid esimesel kolmel veerandajal väga head mängu, kuid venelannad panid enda paremuse viimasel veerandil maksma ning pälvisid võidu seisuga 38:31. Põhiturniiri kahes järgmises mängus olid vastasteks Läti naiskonnad Jugla ja Ridzene kus tuli tunnistada lõunanaabrite paremust vastavalt 36:44 ja 39:40.

Turniiri süsteem nägi välja, et kõik kuus naiskonda mängivad korra omavahel läbi ning vastavalt võitude arvudele leidsid aset kohamängud. Meie tublid neiud murdsid ennast põhiturniiri järgselt pronksimängule, kus vastaseks tuli põhiturniiril eestlannasid vaid punktiga võitnud Ridzene. Kuna Audentese neiud olid lätlannadele enne napilt alla jäänud, siis tahtmine revanš võtta oli suur. Pärast tasavägist ning võitluslikku mängu ilutsesid tablool numbrid 49:48 ning seda paraku kodusaalis mänginud Ridzene kasuks.

Audentese SK U-15 korvpallitüdrukud pälvisid siiski kõrge neljanda koha ning turniiri käigus said meie neiud palju kiidusõnu. Tänu ilusale mängustiilile jäid meie tüdrukud silma paljudele treeneritele ning tagasi koju naaseti päris mitme uue ja põneva turniirikutsega. Meie naiskonna parimaks mängijaks tunnistati Anete Elisabeth Adler, kes oli ka turniiri parim lauapallide hankija (keskmiselt 14,7 mängus).

Võistkonna koosseis Riias: Anete Elisabeth Adler, Kelly Kullerkupp, Grete Kruuk, Eha Roos Kuus, Ketlin Rämman, Jenny Roos, Mariell Friedemann, Keandra Koorits, Laura Tagel. Lisaks abistasid meid veel Maarja Grünmann BC Kalev/Cramost, Elena Sutt ja Katariina Rõngelep Pärnu SK-st ja Laura Järvpõld Parksepa SK-st.

 

 

Jalus