Otsi

SPORDIKLUBI

Korvpallitüdrukud saavutasid EGBL U13 II etapil 2. koha

19.02.2020

13.-16. veebruaril toimus Valgevenes, kuulsas Raubichi spordibaasis, tütarlaste EGBL U13 vanuseklassi II etapp. Turniiril osales lisaks Audentese Spordiklubile ka Rapla KK ning välisvõistkonnad  Lätist, Venemaalt, Poolast, Valgevenest ja Tšehhist.

Turniiri avamängus kohtusid Audentese tüdrukud Ostarva võistkonnaga, kellele I etapil Tallinnas valusalt kaotati. Seekord mängiti jõuvahekorrad ümber ning peale jäi Audentes tulemusega 54-36. Alagrupis võideti veel Pchyolki võistkonda Venemaalt 30-21 ja Liepaja võistkonda 54-47. Alagrupis saavutati kolme võiduga esimene koht ning poolfinaalis mindi vastamisi Valmiera võistkonnaga. Kohe algusest head minekut näidanud Audentese pani paremuse maksma ja võttis võidu tulemusega 53–40.

Finaalis mindi vastamisi tugeva Poola võistkonnaga, kellega I etapil kohtuti samuti finaal ning siis võeti resultatiivse mängu toel nende vastu võit. Valgevenes peetud finaalmängu algus polnud aga tüdrukutele eriti edukas ning initsiatiivi haaras Poola võistkond.  Olukord paranes teisest poolajast ning paar minutit enne lõppu jõudis Audentes ka viigipunktideni. Kahjuks olid vastased lõpus siiski kindlamad ja vastu tuli võtta 38-44 kaotus. Turniirilt siiski tubli II koht, hõbemedalid ja suure tõenäosusega edasipääs superfinaali!

Võistkond mängis turniiril koosseisus – Kayla Frier, Emma Charlotte Luks, Liisa Sirgi, Laura Liisa Grünmann, Laura-Kaisa Kreitzberg, Mia-Elora Vaga, Mia-Emiilia Tõniste, Mirtel Trumsi, Sofia Mihhailova, Marianne Tomingas (Korvpalliklubi Karud) ja Kaisa Pärnoja (Korvpalliklubi Karud). Treenerid Reet Rausberg ja Andra Viirpalu.