fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini.
Otsi
 

Uudised

SPORDIGÜMNAASIUM

Korvpallurite seiklused Gruusias 3×3 korvpalli U18 EM-il

16.09.2019

12.d klassi õpilane Georg Allemann ja 11.d klassi õpilane Kasper Suurorg esindasid Eestit U18 Euroopa meistrivõistlustel, mis toimusid septembri alguses Gruusias. Poiste viimaseks lahinguks jäi küll veerandfinaal Leedu vastu, kus võideldi korralikult, aga lõpus kaotati napilt seisuga 14:15. Noored jagavad kõike väärtuslikku, mida nad sellest kogemusest kaasa võtsid.

Teekonnale mindi teadmisega, et tulemas on tähenduslik turniir, sest oldi otse finaalturniiril. See aga ei pannud poisse jalgu seinale viskama, seni kuni osad tiimid kvalifikatsioonis edasipääsu eest võitlesid, vaid leiti võimalusi treeningmängudeks teiste tiimidega. Poisid teadsid, et nad on justkui „vette visatud“, sest tavalise saalikorvpalli asemel tuli mängida oluliselt teistmoodi.

Korralikule ettevalmistusele aitasid kaasa treeneri nõuanded ja omavahelise koostöö lihvimine – nii kasulik suhtlemine platsil, kui ka emotsionaalne toetamine. Poisid tundsid, et iga päevaga läks nende koostöö ja mäng sujuvamaks.

Kõige enam jäi neile EM-i kogemusest meelde alagrupi viimane mäng Gruusiaga, mis mängiti õhtul tulede valguses. Platsi kõrval oli saateks emotsionaalne ja häälekas publik, kes mõistagi Eesti tiimi vastu olid. Poisid ise tundsid, et see pani neid veelgi rohkem ennast tõestama ning andis juurde energiat, mille toel mäng Gruusia vastu ka võideti.

Pärast viimast mängu, kus Leedule tuli napilt alla jääda, tehti omad järeldused ja analüüsiti sooritust ning loomulikult ei toonud see kaasa häid emotsioone. Küll aga tahtsid nad oma ülejäänud aega Gruusias nautida, et ka kohalikust kultuurist midagi õppida. Poistele avaldas muljet grusiinide sõbralikkus ja avatus, mis alguses küll harjumatu oli, aga ära harjudes väga nauditavaks sai.

Koos tiimikaaslaste ja nende pereliikmetega sai uudistada Gruusiat ka väljaspool võistluspaika. Käidi avastamas kohalikke mägiradasid, kultuurirajatisi ning prooviti kätt ka kohaliku toidu valmistamisel. Georg sai „käe valgeks“ saiateos eksperdi juhendamisel, millest saate video tõestust näha alloleval videol.

Mõlemad poisid jäid kokkuvõttes kogemusega rahule, mis kindlasti algavaks õppehooajaks neile palju energiat kaasa andis!

Jalus