fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

HUVIKESKUSE UUDISKIRI

Krista Kinkar: „Iga laps võiks leida endale sobiva huviringi“

28.11.2019

Õpetaja Krista Kinkar on Audenteses lapsi õpetanud juba kümme aastat. Ta on meie algkoolis klassiõpetaja, huvikeskuses jalgratturi koolituse õpetaja ja koolivaheaegadel veel ka linnalaagri õpetaja.

Kuidas sai Sinust jalgratturi koolituse õpetaja?
Tulin Audentese erakooli õpetajaks kümme aastat tagasi. Kuna enne seda olin eelmises koolis jalgratturi koolitust lastele teinud, siis jätkasin sama ringiga siin. Nüüdseks olen jalgrattureid koolitanud juba 21 aastat.

Kes jalgratturi koolitusel käivad ja mis on nende eesmärk?
Sellel koolitusel osalevad õpilased, kellele meeldib rattaga sõita ning kes tahavad seda teha teadlikult, ohutult ja liiklusreeglite järgi. Kõigi nende laste eesmärk on sooritada edukalt jalgratturi teooria- ja sõidueksam ning saada selle kinnituseks jalgratta juhtimise õigus ja jalgratturi juhiluba.

Kas tõsiasi, et huviring lõppeb kevadel eksamiga, suurendab Sinu vastutust?
Liiklusringi vedamine on väga vastutusrikas, sest ma tahaksin, et ikka kõik lapsed, kes selle läbivad, saavad ka juhiloa. Kuid juhiloa saamine pole sugugi kerge. Õppematerjal, mis tuleb omandada, on üsna mahukas ja liiklustesti küsimused on päris keerukad. Nende lahendamiseks vajab laps peale liiklusteadmiste veel head lugemisoskust ja keskendumisvõimet.

Mille poolest erineb kooliõpetaja töö huviringi õpetaja tööst?
Õpetaja töö on huviringis ja koolis tegelikult üsna sarnane, ainult tundide sisu erineb. Mõlemal juhul mõtlen, kuidas seda ainet lastele huvitavaks teha, ning samas hoolitsen selle eest, et kõik vajalikud teadmised ja oskused saaksid omandatud.

Mis motiveerib Sind huvikeskuses õpetajatööd tegema?
Mulle endale väga meeldib rattaga sõita. Kui vähegi võimalik, tulen ka tööle rattaga. Olen samuti suur rattamatkade fänn.
Liiklusringi töös motiveerib mind soov, et võimalikult palju lapsi liikleks jalgrattaga ja et ühegi lapsega ei juhtuks õnnetust. Seepärast ongi kindlam neid ise õpetada. Nii saan veenduda, et nad ikka teavad, milliseid reegleid tänaval sõites tuleb järgida.

Mida soovitad lapsevanemale?
Ka lapsevanemal tuleb pöörata rohkem tähelepanu õigele käitumisele liikluses: mida liiklusteadlikum oma lapsevanem, seda hoolsam liikleja on tema laps. Eeskuju õpetab!

Vaheaegadel oled linnalaagri õpetaja. Mis Sind selles rollis paelub?
See on veidi teistmoodi töö kui ringi juhendamine või klassiõpetaja amet: laagris saan sisustada terve laste päeva. Samas võimaldab see teha lastega tegevusi, mis on mulle samuti huvitavad ja meeltmööda. Laagris õpin ka oma kooli lapsi paremini tundma.
Oleme linnalaagrilistega käinud matkamas, spaas ja kinos, meisterdanud huvitavaid kingitusi, õppinud tegema mitmesuguseid trikke ning isegi küpsetanud.

Kuidas Sa oma akusid täidad ehk millega tegeled vabal ajal?
Veedan palju aega oma väikeste lastelastega, olen õnnelik ja tegus vanaema. Nendega koos tegutsemine on lõbus ja lõõgastav.
Veel meeldib mulle teatris käia, looduses matkata ja raamatuid lugeda. Suvel käin palju rattaga sõitmas ja jooksmas, talvel suusatamas ja lumelauaga sõitmas.

Jalus