fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

LASTEKOOLI UUDISKIRI

Kristi Tomingas: „Suurimat rõõmu pakub see, kui saan olla lapsevanemale kasulik ja teda aidata“

09.12.2021

Meie väikese koolimaja büroojuht Kristi Tomingas, kellega lastekooli vanemad on asju ajades kindlasti kokku puutunud, tutvustas meile oma igapäevatööd ning rääkis ka sellest, kuidas ta tunneb ennast lastekooli õpilase ema rollis.

Kuidas ja millal sai Sinust Audentese väikese koolimaja büroojuht?
Olin koolieluga kokku puutunud ka enne Audentesesse tulekut, kuid pisut teise nurga pealt: töötasin aastaid vene õppekeelega täiskasvanute gümnaasiumis. Siis saabusid aga vene õppekeelega gümnaasiumitesse segased ajad ning samuti tundsin, et vajan ellu uusi võimalusi.
Ühel õhtul töökuulutusi sirvides jäi pilk pidama kuulutusel, kus Audentese huvikeskus otsis büroojuhti. See võimalus kõnetas mind kohe ja juba samal õhtul otsustasin kandideerida. Minu suureks rõõmuks osutusin valituks. Nüüd on sellest möödas juba 11 aastat ning olen õnnelik, et töötan just Audenteses.

Mis ülesandeid Sa büroojuhina täidad?
Minu igapäevatöö hulka kuulub kõikvõimaliku info vahetamine, vanemate kirjadele ja kõnedele vastamine. Samuti seisan hea selle eest, et koostöölepingud kooli ja kodu vahel oleksid sõlmitud ning arveldused korras.

Mis on Sinu töö kõige suuremad rõõmu-, aga ka murekohad?
Suurimat rõõmu pakub see, kui saan olla lapsevanemale kasulik ja teda aidata. See annab teadmise, et töö, mida teen, on vajalik.
Suurim murekoht on praegune COVID-19 viirusega seotud olukord. Eelmisel kooliaastal olime sunnitud minema mõneks ajaks distantsõppele. Loodan väga, et sel korral nii ei juhtu ning et lapsed saavad käia kontaktõppel ja tunda lastekooli päevadest täit rõõmu.

Mis motiveerib Sind seda tööd tegema?
Mind innustavad suurepärased ja üksteist toetavad kolleegid ning toredad lapsevanemad. Töö on kohati pingeline, kuid see-eest vaheldusrikas: mul ei hakka siin kunagi igav. Saan anda oma panuse, et töö sujuks ja lapsevanem tunneks ennast Audenteses hoitult. Samuti meeldivad mulle väga lapsed: on tore vaadata, kuidas väikesed inimesed juba päris pisikesena oma kooliteed mängu kaudu alustavad.

Kas jagaksid mõnd põnevat või naljakat lugu oma büroojuhi tööst?
Kord sattusin ootamatult Star FM-i hommikuprogrammi otse-eetrisse, kus uuriti lasteaiatöötajatelt, kas neil lapsed magavad lõunaund ja kuidas käitutakse, kui laps ei taha magama jääda. Oli päris meeleolukas vestlus ja sain põgusalt ka Audentese eelkooli tutvustada.

Alates sügisest õpib ka Sinu poeg meie eelkoolis. Kuidas paistab lastekool lapsevanema silmade läbi?
Pean tunnistama, et olin sügisel sama elevil kui laps. Reedehommikuti koos kooli tulla on väga vahva. Rõõmustan igal nädalal, kui laps koolipäeva lõpus tuleb vastu säravate silmadega ja räägib, kui tore jälle koolis oli.
Kui lasteaiapäeva hommikul on tal mõnikord natuke raske ärgata, siis koolipäeva hommikul seda muret ei ole. Põnn on voodist väljas sekunditega ja teatab, et hakkame juba minema. Peale koolist koju jõudmist näitab ta uhkelt oma töölehti ja käelise töö tunnis valminud meisterdusi. Näen, et ta tõesti naudib eelkoolis käimist. See on suurepärane algus ja vundament päris koolile.

Mida Sa sooviksid öelda või südamele panna lastekooli vanematele?
Nautige igat päeva oma lastega. Nad kasvavad nii kiiresti ja see aeg möödub uskumatult ruttu. Ühtlasi julgustan vanemaid pöörduma iga mure ja rõõmuga julgelt lastekooli poole: koos leiame parima lahenduse mis tahes küsimusele.

Kuidas Sa oma akusid täidad ehk millega tegeled vabal ajal?
Vaba aega veedan perega: käime looduses, vaatame mõnd vahvat filmi, kokkame koos ning tunneme üksteisest rõõmu.

Jalus