fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

Spordigümnaasium

11. klassid käisid õppereisil Tammsaare radadel

08.12.2016

Oktoobrikuu kenal jahedavõitu sügispäeval sõitsid 11. klassid kirjanduse õpetaja Ingrid Palmi eestvedamisel õppereisile Järvamaale Vargamäel asuvasse Tammsaare muuseumisse. Kristel Naelso ja Marite Ennuste 11.c klassist on meeleoluka päeva alljärgnevalt kokku võtnud.

Et Audentesest varakult teele asuti, jõuti enne muuseumisse minekut käia vaatamas ka Albu vallamaja ees 1936. aastal skulptor Ferdi Sannamehe loodud Anton Hansen Tammsaare pronksbüsti. Seejärel suunduti Järva-Madise vanale kalmistule, kuhu on maetud kirjaniku ema ja isa ning naabrid Sikenbergid.

Muuseumi giid tutvustas Hansenitele kuulnud taluhooneid ja samal ajal said näljasemad puu otsast kehakinnituseks õunu noppida. Eluruumides vaadati lühifilme, kuulati raadiosalvestusi, tutvuti kirjaniku loominguga ning hakkajamad võtsid end üles kirjanikuhärra endaga – tõsi küll Tammsaare vahakujuga.

Aega jäi ka territooriumil teiste ehitistega tutvumiseks. Et jahe tuul põue ei poeks, tegid julgemad sooja saamiseks külakiigele tuule alla. Kuna tegemist oli ju Spordigümnaasiumi õpilastega, peeti maha ka kohalik Vargamäe seitsmevõistlus. Aladeks olid kaelkoogujooks, kotisjooks, jooksmine muna lusikal, rangi alt läbi pugemine, kalapüüdmine, täpsusvisked: käbid korvi ja oad klaaspudelisse. Lõbusat, ent pingelist võistlust ergutasid nii kaasõpilased kui klassijuhatajad Meelis Muuga ja Olga Tšassova.

Meeleoluka päeva lõpetas Albu mõisa toiduaidas kosutav lõunasöök. Pärast söömist suunduti reisijuhi lustakat horoskoopi kuulates tagasi koolimaja poole.

 

Jalus