fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

ERAKOOLI UUDISKIRI

Kuidas Audentes endale raamatu- ja vihikukleebise sai

19.10.2018

Nii mõnigi meist tuleb vahel mõne nupuka idee peale, aga üksikud meist teevad oma mõtte teoks. Nende väheste julgete hulka kuuluvad meie kooli 2.a klassi õpilased Thea Liis ning Margret, kelle algatusel said Audentese õpilased endale oma kooli vihiku- ja raamatukleepsu.

Kohtume tüdrukutega septembrikuu lõpus õppejuhi kabinetis, et mõnusalt juttu rääkida ja meenutada, kuidas nende tore idee alguse sai. Kuigi mugavaid istmeid jagub kõigile, istuvad tüdrukud koos ühele tugitoolile, kuhu nad ka ilusti ära mahuvad. Nad on avatud ja nii jutukad, et räägivad läbisegi ning täiendavad teineteist poolelt lauselt ja mõttelt. Kohe saab selgeks, et pinginaabrid Margret ja Thea Liis on ka parimad sõbrannad.

Idee taga oli kleepsupõud
Nimelt valmistus 2.a klassi õpilane Thea Liis esimeseks koolinädalaks ja läks seepärast emaga Büroomaailmast koolitarbeid otsima. Poes selgus, et vihiku- ja raamatukleebiste valik on üsna piiratud. Selle peale tekkis Thea Liisil mõte, et meie koolil võiks olla oma kleebis, mida saab panna raamatule ja vihikule ning kuhu saab kirjutada oma nime, klassi ja õppeaine.
Thea Liis tegi esimese kavandi, võttes aluseks päevikul oleva logo ja värvid. Tore idee vajas jagamist ning nii helistas ta kohe klassiõde Margretile, kes nakatus heast mõttest ja valmistas samuti kavandi.

Ruttu tegutsema
Järgmisel päeval tõid tüdrukud õpetaja Ailele oma kavandid näha. Kuna nad kohtasid tol hommikul väikse koolimaja fuajees direktorit, astusid julged tüdrukud ka talle ligi ja tutvustasid oma mõtet. Direktor tegi kavanditest pildid ning tüdrukud jäid väga õnnelikult ja põnevusega ootama, et kas nende idee ka päriselt teostub.
Õppejuhtidega arutades leidis direktor, et tore algatus väärib ellu viimist. Peagi olid laste kavandite järgi tehtud kujundused valmis ja direktor käis neid tüdrukutele tutvustamas. Thea Liis ja Margret valisid koos oma klassiga välja kleebise lõpliku, trükki mineva kujunduse. Kogu klass ühiselt otsustas kasutada seal üldist Audentese logo, et seda kleepsu saaksid oma vihikutele ja raamatutele panna erakooli õpilaste kõrval ka lastekooli ja spordigümnaasiumi õpilased.

Tore üllatus
Ühel hommikul teatas õpetaja Aile õpilastele, et täna tuleb neile kaks üllatuskülalist: direktor ja fotograaf. Kuid miks, seda lapsed ei teadnud. Tüdrukud arvasid, et direktor tuli neile midagi tähtsat ütlema. Pidid ju kleebised valmima alles paari päeva pärast. Ei Thea Liis ega Margret suutnud uskuda, et kleebised olid valmis saanud ja direktor tuli neid üle andma ning fotograaf seda toredat sündmust pildistama.
Koos direktoriga kleepis Thea Liis vihikule esimese kleebise ja siis jagas õnnelik kleebiste autor neid ka teistele klassikaaslastele.

Rääkige ideedest ja unistage!
Kui õpilastel tuleb mõni hea mõte, siis tüdrukud soovitavad kindlasti kas õpetaja või direktori poole pöörduda, et oma ideed arutada. Nemad oskavad ju täpsemalt öelda, kas ideest saab asja või ei.
Tüdrukutele meeldib ka väga koolis käia. Lemmiktunniks on kehaline kasvatus. Seda, kelleks nad suurena saada tahavad, tüdrukud veel täpselt öelda ei oska. Thea Liis hakkab võib-olla õpetajaks, et õpetada teistele midagi, mida need väga ei oska. Margret tegeleks meeleldi kohviga või läheks tööle haiglasse.
Sõbrannade ühine suur unistus on luua kohvik, mis oleks avatud ka talvel. Valmis on juba mõeldud ka nimi: Unistuste kohvik. Seal pakutakse pannkooke, kohvi, latet, siirupivett, teed, kakaod, nuudleid, kartuliputru ning friikaid ja viinereid hapukoore-ketšupikastmega. Tulevase kohviku puidust sildile on noaga nikerdatud tekst „Unistuste kohvik“ ning mõlemal pool silti paiknev suur süda on pihustiga värvitud roosaks ja lillaks.

Jalus