fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

ERAKOOLI UUDISKIRI

Kuidas kahandada kooliärevust ja kasvatada koolirõõmu

20.10.2023

Kosutav suvepuhkus on ammu läbi ja põnev kooliaasta käib juba teist kuud täie hooga.

Mõni laps ootas kooliminekut särasilmselt: ta imetles juba keset suve oma kooliasju, valis pinalit ja koolikotti, unistas uutest sõpradest või soovis taas kohtuda juba olemasolevatega. Samas on üsna paljude laste koolielevust varjutanud mure ja hirm. Väike pabin enne kooliaasta algust või mõnel hommikul on loomulik, kuid täiskasvanute ülesanne on hoolitseda selle eest, et suurem osa ärevusest asenduks pigem rõõmsa elevusega.

Vanemana saate last palju aidata
Esimesse klassi, teise kooli või mis tahes uude keskkonda minek nõuab lapselt ja kogu perelt palju kohanemist. Vanem saab siin olla oma lapsele esimene õpetaja, kes teda kooliskäimise, kohanemise ja õppimise asjus juhendab ning julgustab. Kindlasti on kooliärevuse tagamaa iga lapse puhul pisut erinev, kuid siinseid soovitusi järgides toetate last igal juhul.

  • Aidake lapsel olla avatud ja kooliks valmis. Arutage lapsega, mis on tema elus nüüd muutunud, ja kinnitage, et olete tema jaoks alati olemas.
  • Kuna tihti pabistab vanem lapsest rohkemgi, pidage meeles, et laps on lähedaste ärevuse suhtes väga tundlik.
  • Õpetage last uusi asju õppima: tunnustage tema jõupingutusi, toetage eneseusku ning selgitage talle, et vilumuse saavutamine ükskõik millises tegevuses, olgu selleks jalgpall, matemaatika või kitarrimäng, nõuab alati raskuste ületamist.
  • Julgustage teda eksima, sest vigade tegemine on arengu oluline osa.
  • Koostage ühiselt kindel päevaplaan, mille järgi oleks lapsel oma tegevusi lihtsam kavandada.
  • Toetage lapse iseseisvumist: näiteks koolikoti peaks ta pakkima ise. Vanemana saate siin abiks olla suunavate küsimustega.
  • Ja mis kõige olulisem: hoolitsege selle eest, et laps julgeks oma muredest alati kodus rääkida ja oleks valmis koolis õpetajalt abi küsima.
  • Pidage ka ise meeles, et koolis tekkivate murede korral on nii lapse kui ka lapsevanema esimene usaldusisik klassijuhataja. Just kooliga koostööd tehes aitate lapsel paremini kohaneda ja koolirõõmu kasvatada.

Jalus