fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

SPORDIKLUBI

Kuidas luua jätkusuutlik treeningurutiin?

05.01.2023

Jaanuarikuu alguses püüavad inimesed igal aastal tuua enda ellu midagi värsket ja püüelda uute sihtide poole. Kindlasti on paljudel selleks sihiks treeningute taasavastamine või esmakordne spordiklubiga liitumine.
Selleks, et mitte ühegi nüüdse (taas)alustaja trennihoog ei raugeks, vaid kestaks aasta läbi, annab Audentese spordiklubi personaaltreener Kadri Lang kuus olulist soovitust.

1. Sea realistlikud sihid ja pane need kirja
Kõige jätkusuutlikum eesmärk on alati see, mille pärast Sa ei pea üle oma varju hüppama. Kui sihi saavutamine tundub võimalik, siis jagub ka õhinat selleni jõuda. Kui paned täpse eesmärgi kirja, siis on seda lihtsam meeles pidada ja sinna poole liikuda.

2. Loo trennigraafik, mis sobitub Sinu eluga
Mõtle hästi läbi, millised on Sinu reaalsed ajalised võimalused trennis käia. Kas jõuaksid trenni üks, kaks või kolm korda nädalas? Pea meeles, et tähtis on järjepidevus, mitte ilmtingimata treenitud kordade arv.

3. Leia mugava asukohaga spordiklubi
Vali sportimiseks klubi, mis asub kodu või töökoha lähedal. Kui Sul on trenni mugav minna, siis jõuad sinna suurema tõenäosusega. Ühtlasi kaotad ka viimase vabanduse, mis õigustaks trenni edasilükkamist.

4. Tee kindlaks, milline treening Sulle meeldib
See on kõige kindlam viis jõuda oma eesmärgini. Meelepärasest treeningust saad veel rohkem heaoluhormoone ning sinna tahad ikka ja jälle tagasi minna.

5. Vali asjatundlik treener
Leia treeningute alustamiseks juhendaja, kellelt saad õppida kõike, mida algaja võiks teada. Oma ala professionaal juhatab Sind kiiremini eesmärgini ning leiab just Sulle vajalikud ja meeldivad harjutused.

6. Alusta tasapisi
Esialgu piisab paarist trennist nädalas. Vastasel juhul kurnad oma keha kiiresti ära ja leiad, et see kõik pole ikkagi Sinu jaoks.
Mõne nädala pärast, kui keha on uue koormusega harjunud, saad trenne lisada.

Jalus