fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

LASTEKOOLI UUDISKIRI

Kuidas tähistada teadmistepäeva

16.05.2022

Paljud vanemad, kelle pere esimene laps alustab sügisel kooliteed esimeses klassis, on küsinud soovitusi ja nõuandeid, et kuidas 1. septembrit ehk teadmistepäeva väärikalt tähistada. Kas on midagi sellist, mida kindlasti meeles pidada? Millele eriti rõhku panna? Kuidas luua oma peres esimese koolipäeva traditsioone?

Esimene soovitus on see, et 1. september võiks olla eriline igas peres, hoolimata sellest, kas laps alles alustab kooliteed, läheb juba kuuendasse klassi või alles eelkooli.

Lapse elu esimene koolipäev on rõõmus ja ootust täis päev, mis jääb talle enamasti meelde veel aastateks. Kui kooli läheb pere esimene laps, on elevust ja sagimist kõige enam. Kui pere vanemad lapsed juba käivad koolis, siis tundub laste iga-aastane kooli saatmine juba harjumuspärasem. Seejuures tuleb aga meeles pidada, et vastsele koolijütsile on elu esimene koolipäev erakordne sündmus, sest sedapuhku on just tema päevakangelane.

Kooliaasta algust väärtustades kinnitame, et kool koos uute teadmiste ja rõõmudega, aga ka ettetulevate raskuste ja muredega on tähtis tervele perele. Ilus algus annab jõudu vastu pidada sombuse sügise, pimeda talve ning pikaks veniva kevade koos kõigi muutuste, ülesannete ja koduste töödega.

Olge sellel päeval perega koos, võtke üksteise jaoks aega. Jätke ületunnid tööl tegemata, ka triikimata pesu või trenn võib jääda homsesse. Ühine õhtusöök koos heade soovide ja miks mitte ema-isa koolipõlve meenutustega loob meeleolu ning tekitab erilise tunde.

Pange alus oma pere 1. septembri traditsioonile. Olgu selleks siis pere lemmiktort, mida ikka ja alati just sellel päeval tehakse, külaskäik vanavanemate juurde, ühine perefoto või väike sümboolne kingitus, rõhutamaks kooliaasta alguse tähtsust. Traditsioonid tugevdavad peretunnet ning annavad lapsepõlvekodust kaasa mälestused, mida on ka aastaid hiljem südamlik ja uhke meenutada.

Esimesel koolipäeval on hea võimalus lapsele kinnitada, kui tähtis on rääkida kodus oma kooliga seotud rõõmudest ja muredest. Tihti kasvavad asjad üle pea just siis, kui neid kaua saladuses hoitakse. Kui kinnitate lastele oma toetust juba varakult, siis tulevad nad mure korral suurema tõenäosusega teie käest abi ja nõu küsima. Julgustage last abi küsima ja seda ka vastu võtma.

Tunnustage õpetajaid. Esimesel koolipäeval kingitud lilled annavad nii õpetajale kui ka lapsele mõista, et väärtustame tööd, mida õpetaja teeb. Tore oleks meeles pidada ka enda õpetajaid, kui selleks on praegu veel võimalus. Õpetajana töötav sõbranna või naabrimees ning miks mitte ka lapse eelkooli ja lasteaia õpetaja võiksid sellel päeval samuti saada tunnustava sõna osaliseks.

Paljud tööandjad annavad esimesse klassi mineva lapse vanemale vaba päeva. Võimaluse korral võtke see päev vabaks igal aastal, olenemata sellest, millisesse klassi laps läheb. Kasutage seda võimalust ning olge sellel päeval oma koolilastega tõeliselt ja kogu hingest koos.

Palju imelisi teadmistepäevi nii lastele kui ka nende vanematele!

Jalus