fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

SPORDIGÜMNAASIUM

Külalislektorite loengud abiturientidele ehk kas jagamismajandus toimib ka spordisvaldkonnas?

21.02.2018

30. jaanuaril kohtus ühiskonnaõpetuse tunni raames abiturientide ja põhikooli lõpetajatega tuntud poliitik ning kirglik spordiharrastaja Jürgen Ligi. Ta rääkis majandusteemadel ning tõi näiteid läbimõtlemata maksupoliitika tagajärgedest Eestis. Paraku jäi pikema selgituseta õpilaste küsimus spordi maksuvaba sponsoreerimise kohta. Majandusteemadest olulisemana kõlas tema vastus õppejuhi küsimusele, et mida soovitada tänastele koolilõpetajatele, millele ta vastas, et kõige olulisem on omandada eriala, oskused ja teadmised, mis annavad leiba ka spordiharrastuse kõrval või järel. Ligi meenutas enda õpinguid esmalt geograafia, seejärel Tartu Ülikooli ja EBSi rahvusvahelise majanduse erialal, mis andsid talle kaasaegse majandushariduse ning hea keeleoskuse olla riigi poliitika suunajaks mitmetes ministriametites. Oma poliitikukarjääri, sporti ja majandust ühendas ta kokkuvõtvalt saavutamisvajaduse ning sooviga näha oma töö tulemusi.

13.veebruaril külastas ühiskonnaõpetuse aine raames jagamismajandusest kõnelev ekspert, uuringufirma Technopolis Eesti tegevjuht Katre Eljas-Taal. Loengu põhiteema üle arutledes jäi ta mõttesse ega osanudki tuua ühtki sellekohast näidet. Küll said õpilased teada, et tegemist on viimastel aastatel plahvatuslikult kasvanud majandusvaldkonnaga, mis toimib edukalt eelkõige finants-, era-, äri-, majutuse- ning transporditeenuste valdkonnas ning enamasti on veebiplatvormid alguse saanud idufirmadest, ka Eesti omadest.

Katre Eljas-Taal rõhutas, et jagamismajandus on tulnud, et jääda. Ühiskonnas mõjutab see inimeste mõtteviisi ja paneb suurema vastutuse tarbijale. Töötajale annab aga suurema vabaduse osaajaga töötamiseks erinevatel erialadel. Valdkonnas ei ole veel üheselt mõistetavat seadusandlust ja nagu iga uus asi, tekitab ka see ka hirme. Nii ongi jagamismajandus tekitanud Euroopas tuliseid debatte ja käitumismustreid konservatiivsest keelamisest (Kreeka, Malta) liberaalse soosimiseni (UK, Prantsusmaa, Saksamaa).

Täname külalisi inspireerivate kohtumiste eest!

 

Jalus