fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini.
Otsi
 

Uudised

Spordiklubi

Kulminatsioon! Delfi TV toob naiste Final Six’i koju kätte

20.03.2015

Reede pärastlõunal algab Riias Eesti-Läti Ühisliiga Final Six, mille kohtumised meie naiskondade osavõtul jõuavad ka Delfi TV kaudu koduste vaatajateni.

Eesti naiskonnad lähevad Riiga kõige kõrgemate sihtidega. Või ütleme leebemalt: kõik alla medali on allapoole eesmärgi. Kuid keegi peab ju medalistki ilma jääma… Kahe riigi meister selgub pühapäeval päris hilja.

Riias põles täna tsirkus (kõik inimesed ja loomad jäid õnneks ellu…). Parafraseerides kuulsat Heli Läätsa esitatud laulu, ütleme nii, et tuuled pöörduvad, aastad mööduvad (ning tsirkused põlevad), kuid korvpall alati jääb.

Tõele au andes, loomulikult on Final Six viikendi suurimateks soosikuteks Riia TTT ja SK Cesis, kes oma ridu ka välismängijatega enne otsustavat faasi täiendanud. Ometi, näiteks Cesist on 1182 tänavu kaks korda suutnud võita.

Frier: “Peame olema meie ise”
Põhi- ja vaheturniiri lõpetas teatavasti 1182 Tallinn kolmanda kohaga, Tallinna Ülikool oli neljas. Nüüd teame nende vastaseid Final Six turniiril Riias. 1182 kohtub homme Riia RSU/Merksiga ning Tallinna Ülikool LU-ga (Latvijas Universitāte), kes mõneti üllatuslikult seljatas veerandfinaalis Riia TTT Juuniorid kahe mängu kokkuvõttes seitsme punktiga.

1182 Tallinna peatreener Howard Frier, kes vahepeal enam kui kuu aega pidi perekondlikel põhjustel USAs viibima, on kiitnud enne Final Sixi konkurente, eriti TLÜ-d. „Konkurendid konkurentideks, aga meie asi on nüüd iga päevaga veel paremaks minna, et mõne päeva pärast parimas vormis olla,“ tähendas Howard Frier paar päeva tagasi.

Ta lisas: „Loomulikult jälgime vastaste tegemisi, aga usun, et Final Sixi puhul on kõige olulisem antud juhul meie enda valmisolek, hoiak, mängulust ja distsipliin. Põhiasju muuta pole vaja, suur töö on juba tehtud. Ma usun meie tüdrukutesse!“

1182 Tallinn sõitis Riiga juba neljapäeva pärastlõunal. RSU/Merks on koduplatsil väga ohtlik vastane.
Naiskonna hooaja resultatiivseim mängija Mailis Pokk iseloomustas RSU/Merksi: “Oleme nendega tänavu mänginud kokku neli korda ja neli korda võitnud, kord suuremalt, kord napimalt. Merks on pealtnäha selline kindel, lihtsa stiiliga kate-kattest naiskond, kuid see on uinutav. Nad on ettearvamatud…, iial ei tea, kust see ootamatu kolmene tulla võib või kes sealt pingilt hakkab “ehitama”. Nad on võitlejad. Aga me oleme valmis!”
 
Final Six ajakava

Reede, 20. märts
16:00 (#3) 1182 Tallinn – RSU/Merks Riga (paar A)
18:15 (#4) Tallinna Ülikool – Latvijas Universitāte (paar B)

Laupäev, 21. märts
15:45 (#2) SK Cēsis – võitja paarist A
18:00 (#1) TTT Rīga – võitja paarist B

Pühapäev, 22. märts
15:45 Pronksimatš
18:00 Finaal

Jalus