fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

ERAKOOL

Kummituste ja legendide tuur vanalinnas 6. klassidega

30.10.2023

Meie inglise keele õpikutes leidub mitmeid tekste erinevatest legendidest, mis õppetundidesse alati rohkelt elevust toovad ja igaühel on oma arvamus kummituste olemasolust või suisa kogemustest nendega. Seetõttu oli oktoobri keskpaigas just paras aeg 6. klassidega ette võtta retk Tallinna vanalinna, kus giid Karoli tutvustas neile inglise keeles vanalinna tuntumaid legende ja kummituslugusid.

Alustati Harju tänavalt, kus sadu aastaid tagasi oli linnamüür ja sissepääs linna läbi väravate. Edasi liiguti vanalinna sisse, saadi teada Niguliste kiriku kuulsast muumiast, kuidas Vana Toomas sai linnavalvuriks ja mis juhtus Oleviste kirikut ehitades. Samuti sai arutleda keskaegse eluolu üle ja näidata, et tuntakse oma kodulinna ajalugu üsna hästi. Ekskursiooni teises pooles kuulati lugusid Tallinna linna nime saamisest, Rataskaevu tänava Saatana aknast, käidi Taani kuninga aias tutvumas Taani lipu taustalooga ja lõpetati Kiek In De Köki torni legendiga.

Päikeseline ilm soosis ekskursiooni nautimist ja jutukas giid jagas veel infokilde lisaks mitmete hoonete, tänavate ja lugude kohta. Põnev tunnike vanalinnas oli mõnusaks vahelduseks klassiruumile ja õpilased said uusi teadmisi oma kodulinnast ja selle kirjust ajaloost. Saatjateks olid kaasas õpetajad Age Osik, Katrin Rüütel ja Kertu Laanesoo, et liiga hirmus ei hakkaks.

Jalus