fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

ERAKOOL

Kunstiõpetuse tööd valmivad ka distantsõppe ajal

31.03.2021

Kunstiõpetaja Tiia Pällo on kunstiõpetuses 5.–9. klassidele distantsõppe ajal sisse seadnud stuudio, kus lastega veebitundides kohtutakse. Et kunstitöid igakülgselt juhendada ja laste töid näha, on töös arvuti, suurem lisakuvar, mitu kaamerat, valgustid ning töölaud on visandeid ja kunstivahendeid täis. Suund on, et õpilane saaks tööd teha oma kätega, mitte arvutis. Õpilased on tublid ja teevad entusiastlikult kaasa. Iga õpilane näitab veebikaamerast ka oma tööd ja nii saab kenasti juhendada, tekib kahepoolne kontakt ja koostöö. Tööde esitamiseks on igal klassil oma galerii, nii on tööde saatmine lihtne ja õpilasesõbralik.

Naljapäev andis ainest lustakateks töödeks 5. klassis
5. klass jätkas kollaaži tehnika võimalustega. Ammutati loovenergiat ajalehtedest ja ajakirjadest. Lõigati, komponeeriti mitmes kihis, kleebiti, tehti nalja ja lõpptulemuseks valminud „Lustakad figuurid“ andsid „AHAAA“ elamust ja panid muigama.

Ruumiliseks tööks võeti ette papist munakarbid. Et ühest munarestist saab välja võluda „Lustaka portree“ oli nii mõnelegi üllatus. Lõigati eriskujulisi detaile, pusiti, paigutati ja leiutati. Karpidest ilmusid erinevad näo ilmed ja karakterid. Väikesed juuksurid lõikasid värvipaberitest kevadisi soenguid. Igal juhul sai jälle nalja ning kui õpilased oma töid hakkasid näitama sai õpetaja ikka ja jälle öelda: „Oooo, kui vahva!“ Laste loovus ruulis! Iga kunstnik signeeris tööd omaloodud kunstnikumärgiga.

 

Natuurist joonistamine ja plastiliini-tiku skulptuurid 6. klassis
Kevad on tulnud nii looduses, südames, kui ka kunstis. Natuurist joonistamiseks otsisid õpilased kapist välja kevadjalanõud. Jalanõud kujutati originaalsuuruses, uuriti põhjalikult detaile ja materjale. Hariliku pliiatsi joonistusena valmisid õpilastel veebitunnis nii tõetruud jalanõud, nagu päris.

Kevad vooliti ka plastiliini. Teemaks oli „Kevade tegelased“. Tuletati meelde erinevad voolimise tehnikad – pallikesed, vorstikesed, mustrite vajutamised. Tuli kasutada ka puidust tikukesi. Miksides kevadiste värvidega ja erinevate matrejalidega valmisid meeleolukad ja kummalised tegelased.

Portree ja reljeefi töös kasutati sammuti plastiliini ja puidust tikukesi, kuna materjalid olid juba distantsõppeks koju varutud. Veebitunnis arutati, mis slulptuuri vorm on reljeef, mis on portreekunstis profiil, kuidas inimese nägu profiilis kujutada. Ülesanne oli voolida kaks üksteisele otsa vaatavat nägu, millel on erinevad profiilid, ilmed, soengud ja värvid. Tulemuseks valmisid eriilmelised portreed, mis meenutavad natuke ka egiptuse portreekunsti.

Jalus