fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

SPORDIGÜMNAASIUM

Kuus põhjust, miks õppida ja treenida Audentese spordigümnaasiumis

17.01.2023

Paljud põhikooli lõpetajad seisavad valiku ees, millises gümnaasiumis edasi õppida. Kui oled noor ja perspektiivikas, kes on saavutanud Eesti tasandil väga häid sporditulemusi, siis on parimaks lahenduseks Audentese spordigümnaasium. Olenevalt spordialast saad õppida ja tunnustatud treenerite juhendamisel treenida kas Tallinna või Otepää üksuses.

Direktor Priit Ilver selgitab, milliseid eelised räägivad Audentese spordigümnaasiumi kasuks.

1. Paned aluse oma kahesele karjäärile
Spordigümnaasiumis panustad enda arengusse võrdselt nii koolitöös kui ka spordis: enamik päevast veedetaksegi treenides ja õppides. Tänu sellele lood eeldused jõuda tulevikus tippu nii spordis kui ka mõnes teises valdkonnas.
Õppursportlaste arengusse panustavad meie koolis tipptreenerid, kogemustega õpetajad ja muude alade spetsialistid.

2. Õppetöö on paindlik ja võimaldab omandada ka abitreeneri kutse
Õpe toimub riikliku õppekava alusel ja kestab enamasti kolm aastat. Eesti Olümpiakomitee eriloal saavad meie parimad õppursportlased vajaduse korral jaotada 12. klassi läbimise individuaalõppekava alusel kahele aastale.
Õppursportlased saavad gümnaasiumi jooksul läbida treenerikoolituse üldainete kursuse ning sooritada oma spordieriala liidu juures erialaeksami, omandades abitreeneri kutse (EKR-i tase 3).

3. Päevaplaan on põhjalikult läbi mõeldud
Tallinna üksuses õpitakse ja treenitakse kahes vahetuses. Mõne ala puhul algab päev hommikul kohe treeninguga, pärast seda on koolitunnid ja õhtul toimub veel üks treening. Teisel vahetusel on hommikul kaks-kolm koolitundi ja seejärel treening, pärastlõunal jätkub õppetöö ning päeva lõpus toimub teine treening.
Otepääl toimub õpe ja treening kolmel päeval nädalas kahes osas: hommikul on kolm-neli koolitundi ja seejärel treening, pärastlõunal jätkub õppetöö ning päeva lõpus tehakse teine treening. Kahel päeval nädalas on kõik tunnid hommikul ja treeningud päeva teises pooles.

4. Treeningu- ja võistlustingimused on tasemel
Tallinna üksuse treeningud toimuvad peamiselt Audentese spordikeskuses: õppursportlaste käsutuses on kergejõustikuhall ja -staadion, pallimängusaalid, maadlus- ja judosaalid, ujula, tõstesaal, akrobaatikalinnak, lasketiir ning tennisehall. Otepää õppursportlased teevad erialatreeninguid Tehvandi spordikeskuses ning lisaks kasutavad nad koolimaja pallimängusaali ja jõusaali.
Võistkonnaaladel pööratakse mängijate individuaalse arengu kõrval tähelepanu ka taktikalistele nüanssidele.
Nii võrk- kui ka korvpalli eriala õppursportlased osalevad Eesti pallimängusarjades ja näiteks Balti liigas kooli võistkonnana. Käsipallitüdrukud ja -poisid esindavad võistlustel eri meistriliiga klubisid.

5. Süüa saad hästi ja elada võid mugavas õpilaskodus
Toitlustamine on tagatud õppetöö ja treeninglaagri perioodil olenevalt treeningukoormusest kas kolm või neli korda päevas.
Õpilaskodus on kahe- ja kolmekohalised toad, kus muu hulgas on olemas nii internetiühendus kui ka WiFi. Treeningutest saavad õpilaskodu elanikud taastuda saunas, samuti on nende käsutuses pesumasinad ja -kuivatid.

6. Tervise eest hoolitsevad asjatundjad
Spordimeditsiini SA ning SA Tartu Ülikooli Kliinikumi spordimeditsiini ja taastusravi kliinik seisavad hea selle eest, et spordigümnaasiumi õppursportlased oleksid terved ning saaksid vigastuse korral parimat võimalikku ravi ja abi oma ala tippspetsialistidelt.

Meie veebilehelt leiad lähemat teavet nii Audentese spordigümnaasiumi võimaluste kui ka vastuvõtu tingimuste kohta.

Jalus