fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

HUVIKESKUSE UUDISKIRI

Lapsed räägivad klaverimängust ja õpetaja Merlest

29.11.2022

Uurisime klaveriõpetaja Merle Eriksoo õpilastelt, kelle algatusel nad klaverit õppima hakkasid, mis neile klaveriõppes meeldib ja raskusi valmistab ning milline on nende õpetaja.

Küsimustele vastasid Marie (6 a), Jane (10 a) ja Gloria (12 a).

Kelle mõte see oli, et Sa hakkad klaverimängu õppima?

Marie: Klaverit on tore mängida ja kuulata. Ma ise tahtsin hakata klaverit õppima.

Jane: See oli minu mõte. Juba lasteaias tahtsin mingit pilli mängida. Mõtlesin, et oleks tore klaverit mängida, kui keegi külla tuleb. Kui Audenteses oli koolivestlus, siis selgus, et siin saab klaverit õppida.

Gloria: Hakkasin klaverimängu õppima enda tugeval soovil, unistasin sellest juba lasteaias. Kui jõudsime Audentesesse, siis selgus, et siin on klaveriõpe olemas.

Mis Sulle klaverimängu õppimise juures kõige rohkem meeldib ja mis on kõige raskem?

Gloria: Kõige toredam on muusika ise ja see, et ma muusikat ise teen. Mulle on noodist mängimine raske, aga saan hakkama.

Marie: See on hea rahulik tegevus, ei ole liiga lärmakas. Kõige raskem on nootide meeldejätmine.

Jane: Mulle meeldib, kui lood on selged ja saan oma perele või sõpradele kontserti teha. Uute asjade õppimine on lahe, see on nagu uus maailm. Aga raske on siis, kui meil on uus lugu ja pean kohe kahe käega mängima.

Kas ja kuidas saad klaverimängu oskust tulevikus kasutada?

Jane: Saan minna klaveriõpetajaks või esineda kontsertidel. Bändi võin teha ja ise lugusid kirjutada.

Kooli muusikatunnis on nüüd päris lihtne olla.

Gloria: Klaverimängu saan juba praegu kasutada. Näiteks käisin oma endise klassikaaslase sünnipäeval, kus kõik olid nutiseadmes ja mul oli tõesti nii igav. Õnneks avastasin, et sellel tüdrukul on kodus klaver, ja ma küsisin luba mängida. Leidsin endale tegevuse ja teistele ka meeldis.

Ma arvan, et tulevikus on klaverimäng oluline oskus. Me kunagi ei tea, milleks mõni oskus meile vajalik on. Tegelikult võiks klaveritund olla ka kooli tunniplaanis.

Marie: Saan tulevikus kasutada klaverimängu oma hobina.

Kirjelda palun õpetaja Merlet.

Marie: Ta on lahke ja oskab hästi õpetada.

Jane: Merle on rahulik ja tore. Kuna on individuaaltund, siis saab ta mulle mitu korda seletada, kui ma kohe aru ei saa.

Ta seletab klaveripala õpetamise kõrval ka muid asju, räägib näiteks dünaamikast.

Gloria: Õpetaja Merle hakkas mulle kohe esimesest korrast meeldima, ta on nii soe ja tore inimene ning lahke ka. Mõnikord ma kardan, et ei oska või mängin valesti, aga ta on nii toetav.

Eriti ägedad ja meeldejäävad on tema räägitud lood. Merle oskab elavalt jutustada ja teeb nalja ka. Iga tema tund on mulle eriline, sest ta on minu jaoks eriline inimene. Alati kui õpetaja Merle meelde tuleb, siis tekib mul soe tunne. Huvitav, kas ta ise ka teab, et ta teeb laste tunnid nii põnevaks ja meeldib neile?!

Jalus