fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

Erakool

Lapsevanemad ja õpetajad nautisid Godi Kelleri emotsionaalset ja mõtlemapanevat loengut

20.09.2016

Lapsevanemad ja õpetajad said kuulata Godi Kelleri loengut teemal „Kuidas saab lapsevanem oma last kooliteel toetada“. Kohalolijate mõtteid saab alljärgnevalt lugeda.

Lihtsal ja jutuvestjale (Godi Kellerile meeldib ennast just niimoodi nimetada) humoorikal moel rääkis külaline väga sügavatest ja keerulistest asjadest – kasvatuskunsti alustaladest. Ühiskonnas, kus väga palju rõhutakse, et edukaks olemiseks peame oleme kiiremad, tublimad, ilusamad ja mida kõike veel, kipume unustama, et õnnelik olemiseks on vaja hoopis teisi asju – usalduslikke toimivaid suhteid enda lähedastega, turvatunnet pakkuvat kodu, enesekindlust ja sisemist tugevust, et elus tulevate vältimatute takistustega hakkama saada. Kas me räägime lastega neist olulistest asjadest ka koolitunnis? Kas me toetame nende tervet enesehinnangu kujunemist? Kas me loome nendega usalduslikke suhteid? Kas me aktsepteerime neid sellisena nagu nad on ehk alati meist teistsugustena? Kas meis endis on piisavalt armastust, et seda teistega jagada? Need on olulised küsimused, millele peame igapäevaselt mõtlema ja neile ka ausad vastused andma.

Paar päeva pärast Godi Kelleri loengut olen jätkuvalt selle lummuses. Olen tema raamatut „Südamega koolis“ lugenud ja seetõttu teadsin, et tema lähenemine kõnetab mind, aga teda kuulata oli veel sügavam kogemus. Enesekindel, lugupidav, humoorikas, mitmekesine loeng möödus väga kiiresti ja tundus, et auditoorium oleks kuulanud kauemgi. Oma aastatepikkuse kogemuse ja veendumuste edasiandmises oli Godi Keller kuidagi isalikult elutark.

Tabasin end loengu käigus tihti mõtlemas, et enam lihtsamini ei ole võimalik nii olulisi punkte laste kasvamis- ja arenemisloos öelda. Taaskord veendusin, et lapsevanemad ja kool ei ole mänguväljakul erinevatel pooltel, mäng on hea ainult siis, kui mängime kõik koos üle terve muru. Ja me kõik tahame seda mängu mängida.

Mulle jäi meelde mõte, et me ei tea, mis meie lapsi tulevikus ees ootab, me peame toetama nende enesekindlust ja oskust probleemidega toime tulla.

Godi Kelleri läbi huumoriprisma põimitud juhtumikirjeldused aitasid meelde jätta tema põhiseisukohti – usaldus ja hirmuvaba õhkkond.

Tahan väga tänada, et vanematele selliseid loenguid võimaldate – sain enda jaoks olulistele mõtetele kinnistust ning loodan, et see aitab mul olla toeks oma lapse esimesse klassi sisse elamisel.

Jalus