fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

SPORDIGÜMNAASIUM

Laskurite edusammud käesoleval õppeaastal

10.01.2022

Käesoleva aasta keerulistes tingimustes tekkis olukord, kus koroonast tingituna nihutati enamik aasta alguses toimuma pidanud võistlused oktoobrisse-novembrisse lisaks juba võistluskalendris olevatele võistlustele. Nii juhtus sedasi, et erinevate vanuseklasside Eesti meistreid selgitati välja pea viis nädalavahetust järjest. Seega kujunes meie laskurite sügis eriti pingeliseks. Aga meie õppursportlased Anett Moor, Annika Sarna, Berit Liivamaa, Jaanus Laidus ja Kahru Männik tulid sellest auga välja ning nende edusammudest kirjutas treener Ain Muru.

Eesti meistreid õhkrelvadest laskmises (10 meetrilt) alustasid välja selgitamist noored vanuses kuni 18 a Haapsalus 06. novembril. Seal tuli veenva eduga poiste õhupüstoli harjutuses meistriks Jaanus Laidus, kes tabas 40 lasuga 371 silma, järgnesid S. Dorofejev 350 silma Narva Laskesporiklubist ja R. Juurik 348 silma Kaiu Laskurklubist. Tüdrukute õhupüssi 40 lasulises harjutuses jäi napilt neljandaks Annika Sarna, kes laskis tubli 394,8 silma. Kolmas koht jäi 1,1 silma kaugusele. Samas edestas 5. kohale jäänud Berit Liivamaad kolme silmaga. Esikoht läks siin Narva LSK laskurile A. Olewicz 409,3 silmaga, teine oli 407,1 silmaga M. Riisaar (Elva LSK) ja kolmas 395,9 silmaga A. Bojartšuk (Narva LSK).

Nädal hiljem asusid Raplas Eesti meistreid välja selgitama juuniorid (20-aastased ja nooremad). Seal osalesid kõik meie laskurid. Taas tegi eduka etteaste Jaanus Laidus, kes 60 lasulises õhupüstoli harjutuses laskis 558 silma ja pääses parimana finaali, kus temast kolm aastat vanem ja talle põhivõistlusel 3 silma kaotanud E. Tahvinov (Spordiklubi Haapsalu) pani oma kogemused maksma ja tuli juunioride meistriks. Kolmandaks jäi taas R. Juurik (Kaiu LK).
Õhupüssi harjutuses tegi tubli soorituse Kahru Männik, kes põhivõistluse kolmanda tulemusega (590,8 silma) pääses finaali. Finaalis püsis Kahru medalikonkurentsis kuni viimase lasuni, mis oli 8,6 silma ja ei andnud enamat neljandast kohast, kaotades pronksmedali vaid 0,8 silmaga.
Neidude õhupüssi harjutuses meie tüdrukutel seekord kõrgemaid kohti püüda ei õnnestunud, 10. kohale tuli Annika Sarna, 12. kohale Berit Liivamaa ja 18. kohale Anett Moor.

20.–21. novembril toimusid Põlva siselasketiirus Eesti meistrivõistlused „B”-klassis (16-aastased ja nooremad) nii tuli- kui ka õhkrelvadest laskmises. Võistlusel tegid kaasa Annika ja Anett. Meie parima tulemuse tegi seekord Annika, kes suutis nii-öelda „ära rikkuda” tugevate Narva LSK tüdrukute kindlana näiva kolmikvõidu õhupüssi harjutuses. Võitis Al. Bojartšuk (404,5 silma), teiseks jäi K. Smirnova (401,5 silma), kolmandaks Annika (396,9 silma) ja neljandaks K. Ivanova (395,6 silma). Anett saavutas isikliku rekordiga (381,3 silma) 8. koha.
50-meetri tulirelvade harjutustes nii hästi ei läinud. Harjutuses 30 lasku lamades tegid mõlemad tüdrukud isikliku rekordi ning said vastavalt Annika 296,2 silmaga 5. koha ja Anett 290,3 silmaga 8. koha. Harjutuses 3×10 lasku, laskmine kolmest asendist (põlvelt, lamades, püsti – igast asendist 10 lasku), sai Annika 7. ja Anett 10. koha.

Meie tiitlivõistluste vahepeal sai Jaanus 26.–28. novembrini osaleda Poolas Bialystokis mainekal rahvusvahelistel võistlustel „Polish Open Kaliber 2021″. Harjutuses 60 lasku õhupüstolist juunioride põhivõistlusel saavutas Jaanus isikliku rekordiga (565 silma) kõrgetasemelises ja tihedas konkurentsis 10. koha. Viimasest finaalikohast, ehk 8. kohast, jäi puudu vaid 1 silm.

Tihe võistlusgraafik päädis detsembri esimesel nädalavahetusel Sakus Eesti karikavõistluste ja Eesti meeskondlike meistrivõistlustega. Siin tegi taas eduka etteaste Jaanus, kes õhupüstoli harjutuses lisas isiklikule rekordile veel 1 silma ja tuli 566 silmaga Eesti karikavõistlustel meeste konkurentsis kolmandale kohale R. Virolaineni (Elva LSK) 572 silma ja R. Erki (Kaitseliidu Laskespordiklubi MäLK) 568 silma järgi. Võib mainida, et veelgi nii-öelda „vägevama tükiga” sai seekord hakkama Annika, kes lisas õhupüssi harjutuses isiklikule rekordile 15 silma ja sai 607,6 silmaga naiste arvestuses 6. koha. Tulemus 607,6 tähendas ühtlasi Eesti Laskurliidu „meistri” klassinormi esmakordselt täitmist. Berit sai 22. koha.
KV meeste õhupüssi harjutuses laskis Kahru 595,4 silma ja sai 12. koha. Parim oli 616,8 silmaga M. Kiisk (Elva LSK), teine K. Udras (Ülenurme GSK) 608,4 silmaga ja kolmas Ain Muru (KL MäLK) 607,6 silmaga.

Tihedale meistrivõistlusjadale pani kuldse punkti ikkagi Kahru. Eesti meeskondlikel meistrivõistlustel meeste õhupüssi harjutuses arvati Kahru koduklubi kolmeliikmelisse võistkonda. Kahru õigustas usaldust tubli tulemusega ja Ülenurme GSK tuli esmakordselt Eesti meistriks tulemusega 1804,2 silma, KL MäLK võistkond kaotas neile 1,8 silmaga ja Narva LSK 11,8 silmaga. Ühtlasi oli see ka Kahru esimene kuld meeste seas ja allakirjutanul tuli seekord leppida hõbemedaliga.

Jalus