fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

erakool

Liikumine ja sammulugemine „Jaluta kooli!“ nädala raames

19.05.2017

8.–12. mail tähistasime koolis iga-aastast „Jaluta kooli!“ nädalat, mille jooksul liikusid lapsed kooli jalgsi, jalgratta, rula, tõukeratta või ühistranspordiga, arvestasid oma samme või liikumisele pühendatud aega. Töötajad käisid juba neljandal jalgsimatkal ning tähistasid 10. mai kehalise aktiivsuse päeva kena pärastlõunaga Nõmme-Harku metsas.

Algkoolis täitsid lapsed liiklusviktoriini ja panid klassides kirja kooli tulemise viisid ja liiklusvahendid, samuti said õpilased märkida ära õuesolemise ja aktiivsele treeningule panustatud aja. Keskmine algkooli õpilane viibib koolinädala jooksul õues keskmiselt 6 tundi ja teeb aktiivselt trenni 5,5 tundi, seega on algkooli õpilane aktiivne keskmiselt 2,3 tundi päevas. 1.b klass arvutas lisaks ka välja, et koolipäeva jooksul teeb õpilane koolimajas ja kahe maja vahel liikudes kokku keskmiselt 4300 sammu. See viitab, et üks keskmine päev Audenteses on igati liikumist võimaldav.

Vanematel õpilastel ja töötajatel oli aga nädala jooksul võimalus oma samme lugeda. Osa võttis 32 õpilast neljast eri klassist põhikoolis ja IB-s ning 21 töötajat. Üks õpilane sammus nädala jooksul keskmiselt 49 303 sammu ehk 37,5 km, päevas teeb see õpilase kohta 9861 sammu ehk 7,5 km. Tervislikuks peetakse 10 000 sammu päevas. Ka töötajad olid aktiivsed, ent jäid veidi õpilastele alla, kõndides keskmiselt 6,6 km ehk 8630 sammu päevas. Töötajate keskmise tulemuse tõid kõrgemaks kindlasti meie mitmed aktiivsemad töötajad, kes käivad jalutamas koeraga või niisama ning kogudes seega hulga enam samme. Tublimad liikujad töötajate hulgas olid Maris Neumann, Kertu Laanesoo ja Karolin Sinimaa.

Õpilaste ja töötajate samme kokku arvestades tuleb neid viie päeva peale kokku 2 486 316 sammu ehk 1 894,57 km – võiksime tinglikult mõelda, et jõudsime selle tulemusega jalgsi Mozarti sünnilinna Salzburgi!

On rõõm tõdeda, et meie õpilased ja töötajad on sedavõrd aktiivsed. Värskes õhus viibimine ja aktiivne liikumine on nauditav nii lastele, noortele kui täiskasvanutele, aitab hoida tervist ning võimaldab õpilastel praktika kaudu omandada kogemusi liikluses.

Jalus