fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

ERAKOOL

Liikumine ja sammulugemine „Jaluta kooli!“ nädalal

13.10.2017

25.–29. septembrini tähistati taas „Jaluta kooli!“ nädalat, mille vältel pöörati enamat tähelepanu kehalisele aktiivsusele ja ohutule liiklemisele. Töötajad käisid juba viiendal matkal – seekord käidi Keila joa kaldal ning külastati perekond Benckendorffide kalmistut. Täname õpetaja Krista Kinkarit, kes oli taaskord matkajuhiks.

Vanematel õpilastel ja töötajatel oli nädala jooksul võimalus oma samme lugeda. Osa võttis 38 õpilast kolmest klassist – 5b, 6a ja 9a – ning 16 töötajat. Üks õpilane sammus nädala jooksul keskmiselt 54 080 sammu ehk 41,2 km, päevas teeb see õpilase kohta 10 816 sammu ehk 8,2 km. Tervislikuks peetakse 10 000 sammu päevas.

Ka töötajad olid aktiivsed, ent jäid veidi õpilastele alla, kõndides keskmiselt 6,6 km ehk 8 613 sammu päevas. Töötajate keskmise tulemuse tõid kõrgemaks kindlasti meie mitmed aktiivsemad töötajad, kes käivad jalutamas koeraga või peale tööpäeva jooksmas. Tublimad liikujad töötajate hulgas olid Sigrid Sempelson, Kertu Laanesoo ja Tanel Peets.

Õpilaste keskmine aktiivsus võrreldes kevadise sammulugemisega on veidi tõusnud, õpetajate ja töötajate aktiivsus on sama. Mõlema grupi samme kokku arvestades tuleb neid viie päeva peale kokku 2 744 143 sammu ehk 2 091,1 km – võiksime tinglikult mõelda, et jõudsime selle tulemusega jalgsi ajaloolisse sadamalinna – Veneetsiasse!

„Jaluta kooli“ nädal innustab lapsi, õpetajaid ja lapsevanemaid tähtsustama tervislikku eluviisi. Lastele meeldib kooli kõndida või sõita rattaga. Sammude lugemisega tekib väike võistlusmoment ning muudetakse oma liikumisharjumusi. Oluline on julgustada õpilasi liikuma igapäevaselt.

 

Jalus