fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

ERAKOOL

Liikumine ja sammulugemine liikumisnädala raames

21.05.2018

7.11. mail tähistati taas liikumisnädalat, mille vältel pöörati enamat tähelepanu kehalisele aktiivsusele ja ohutule liiklemisele.

Vanematel õpilastel ja töötajatel oli nädala jooksul võimalus oma samme lugeda. Osa võttis kaks klassi – 2b ja 9a – ning 18 töötajat. Mõlema grupi samme kokku arvestades tuleb neid viie päeva peale kokku 1 884 847 sammu, kui teisendada need kilomeetriteks ja lisada ka rattaga, rulluiskudel ja hobuse seljas ratsutades läbitud vahemaa, saame 1 788,33 km – võiksime tinglikult mõelda, et jõudsime selle tulemusega jalgsi Saksamaale üht UNESCO maailmapärandit – Kölni katedraali – vaatama!

Need õpilased ja klassid, kes samme ei lugenud, pöörasid siiski tavapärasest enam rõhku liikuvale eluviisile ja keskkonnasäästlikkusele. Näiteks 3a klassi ühekandi pered jagasid omavahel laste kooli toomist – tuldi ühisautoga. Koolist koju liikusid lapsed juba rohkem ühistranspordiga. Enamik pidas kinni kokkuleppest, et autost väljutakse koolist pisut kaugemal ja tullakse pikem maa jala. Võib väita, et kõik lapsed liikusid sel koolinädalal tavapärasemalt rohkem.

Töötajad käisid juba kuuendal jalgsimatkal – seekordki oli matkajuhiks õpetaja Krista Kinkar, kes viis Audentese töötajad ja nende pereliikmed Paljassaare poolsaarele. Eesti loodus pakub matkamiseks aasta läbi lõputult võimalusi. Tore oli kaunil kevadõhtul matkata koos töökaaslastega ja nautida Eestimaa võrratut loodust. Seekordne matkarada oli Tallinnale lähedal – Paljassaare poolsaar on võrratu koht looduses jalutamiseks ning puhkamiseks. Laudtee ääres olevad teabetahvlid andsid rohket infot ümbritsevast elurikkusest ning poolsaare põnevast ajaloost.

Liikumisnädal innustab lapsi, õpetajaid ja lapsevanemaid tähtsustama tervislikku eluviisi, nautima looduse ilu ja õpetama olema keskkonnasäästlikud.

Jalus