fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

ERAKOOLI UUDISKIRI

Liikumisnädal ärgitas kõndima ja rattaga sõitma

19.10.2018

Liikumine ja tervis on omavahel tihedalt seotud, kuna kehaline aktiivsus mõjutab nii füüsilist, vaimset, emotsionaalset kui ka sotsiaalset tervist.

Inimene on loodud liikuma. Öeldakse, et liikumine on viimane asi, millest inimene on valmis loobuma. Tervise seisukohalt on oluline, et iga laps, noor ja täiskasvanu leiaks kehalise kasvatuse tunni ning igapäevase liikumise kõrvale ka sellise liikumisharrastuse, mida ta teeb regulaarselt, mis pakub talle rõõmu ja rahulolu ning mis parandab tema elukvaliteeti.

Maailma terviseorganisatsiooni antud kehalise aktiivsuse soovitus on järgmine: iga laps ja noor peaks päevas tegelema mõõduka kuni tugeva intensiivsusega kehalise tegevusega vähemalt 60 minutit.

Audentese erakoolis toimus 17.–21. septembril liikumisnädal, millega juhtisime tähelepanu ohutule liiklemisele ning ergutasime lapsi ja nende vanemaid tulema kooli turvaliselt ja keskkonnahoidlikult. Lastele meeldib jalgsi liikuda ja jalgrattaga sõita ning praktika kaudu omandavad nad liikluses kogemusi. Lapse teadlik liikumine on kasulik nii tema tervisele kui ka keskkonnale.

Liikumisnädalal tulid lapsed kooli jalgsi, tõukerattaga, jalgrattaga, rulluiskudel ja ühistranspordiga. Rõhutasime, et ratta või rulluiskudega sõites tuleb kanda kiivrit, sest ohutu liiklemine on esmatähtis. Klassidel käisid külas liikluspolitseinikud, kes arutasid õpilastega ohutu liiklemise teemadel ning andsid lahendada liiklusülesandeid.

20. septembril toimus 1.–3. klassi spordi- ja liikluspäev: lapsed võtsid osa võistlustest ja lahendasid ülesandeid, mis kõik vajasid nii liikumist, osavust kui ka teadmisi.

Liikumisnädalal toimusid ka tavapärasest aktiivsemad, mitmesuguste mängude ja võistlustega õuevahetunnid. Vanematel õpilastel ja töötajatel oli nädala jooksul võimalus oma samme lugeda. Lapse või noore tervise seisukohalt on oluline, et tema päevane sammude hulk oleks suurem kui täiskasvanul. Mahukate uurimistööde tulemusel on jõutud järeldusele, et eelkooliealine laps peaks tegema päevas 10 000–14 000 sammu, alg- ja põhikooli õpilane 12 000–15 000 sammu ning nooruk 10 000–11 700 sammu.

Kokku kogusime liikumisnädalal 1 874 830 sammu ja jalgrattaga sõitsime 66,4 kilomeetrit. Selle tulemusega jõuaksime Rootsi ja Taani kaudu Saksamaa sadamalinna Hamburgi.
Need õpilased ja klassid, kes samme ei lugenud, pöörasid siiski tavapärasest enam tähelepanu liikuvale eluviisile ja keskkonnasäästule. Koolist koju liikusid lapsed enam ühistranspordiga.

Kuna Eesti loodus pakub matkamiseks aasta läbi lõputult võimalusi, käisid Audentese töötajad juba seitsmendal jalgsimatkal. Ka seekord oli matkajuhiks õpetaja Krista Kinkar. Retk viis Tallinna botaanikaaia juurest Kloostrimetsa soo õpperajale, mis paikneb Tallinna teletorni taga olevas Iru rabas. Kloostrimetsa soo ehk Iru raba on Tallinna hästi varjatud saladus. Sealsel maastikul on olemas nii raba kui ka laudtee ja infotahvlitega õpperada. Tore oli kaunil sügisõhtul matkata koos töökaaslastega, imetleda Eestimaa võrratut loodust, teha väike piknikupaus ja tunda rõõmu liikumisest.

Liikumisnädal innustas õpilasi, õpetajaid ja lapsevanemaid tähtsustama tervislikku eluviisi, nautima looduse ilu ja säästma keskkonda. Liikumisest tundis rõõmu kogu koolipere!

Jalus