fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

ERAKOOL

Liikumisnädalal toimusid liikumisvahetunnid ja kevadmatk

25.05.2022

9.–13. mail tähistasime erakooli traditsioonilist liikumisnädalat. Sellel teemanädalal juhime kõigi tähelepanu ohutule liiklemisele ja kutsume lapsi tulema kooli turvaliselt ja keskkonnahoidlikult. Lastele meeldib jalgsi liikuda ja rattaga sõita ning praktika kaudu omandavad nad uusi kogemusi liikluses. Lapse teadlik liikumine on kasulik nii tema tervisele kui ka keskkonnale.

Liikumisnädala raames toimusid I kooliastme õpilastele kooliõues organiseeritud liikumisvahetunnid. Esmaspäeval said lapsed võimaluse liikuda muusika saatel ning teha erinevaid liigutusi ja harjutusi. Teisipäeval pidid lapsed veeretama täringut. Täringu silmade arv juhatas lapsed tegevuspunkti, kus oli puu külge kinnitatud liikumisharjutuse kirjeldus. Kolmapäeval toimusid erinevad liikumised vile peale. Erinevad vile puhumised tähendasid erinevat liikumist. Samuti said nad rakendada koostööoskust, et moodustada vile peale nõutud arvust koosnev ring.

10. mai on ülemaailmne tervisliku liikumise päev. Seda tähistasime ülekoolilise matkaga Kloostrimetsa soo matkarajale. Kloostrimetsa sood tunti vanasti Iru raba nime all, kuid praegu on see raba inimestele suhteliselt tundmatu. Kloostrimetsa soo sai alguse allikast ning hiljem kasvas turvast täis. Üle 100 aasta tagasi hakkasid ümbruskonna talud sealt endale turbapätse välja kaevama. Et tekkinud turbaaukudesse kogunenud vesi minema juhtida hakati kaevama kraave. 1980-ndatel aastatel hakkas raba metsistuma ning praegu on see mustika-kõdusoomännik.

Matkale kogunes peaaegu 90 inimest ning 5 koera. Ilm oli soe ja päikseline ning mõnus jalutuskäik matkajuhi Krista Kinkari juhtimisel võis alata. Matk algas botaanikaaia külje alt ning üheskoos liiguti Kloostrimetsa soo juurde. Soo ise ei ole väga suur, kõigest 20 hektarit. Sooretk algas laudteega. Sai imetleda turbaauke, lopsakaid mustikavarsi ning umbes 40-aastaseid mände. Rada jõudis välja Pirita jõe äärde. Kuna puud ei olnud veel päris lehes, siis olid vaated jõele väga nauditavad. Poole matka peal kinnitati keha, sest matkalistel oli ka piknikukraam kaasa võetud. Kui matkaseltskond tagasi autode juurde jõudis, siis oldi pigem pettunud, et matk nii ruttu läbi sai, sest kaunist kevadilma ja toredat seltskonda oleks tahtnud kauem nautida.

Jalus