fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

HUVIKESKUS

Linnalaager kinkis kuhjaga häid elamusi

06.04.2023

Esmaspäev, 27. veebruar

Selleks et kõigil oleks linnalaagris hea olla, algab meie esimene päev alati ühtemoodi: lepime kokku reeglid ja viisaka käitumise põhimõtted, mis kehtivad nii koolimajas kui ka väljasõitudel. Niisugune reeglitega tutvumine toimus selgi korral.

Seejärel jalutasime imelise päikesepaistelise ilmaga Mustika keskusse, kus Happy-Fly batuudikeskus oli äsja avanud uues kohas oma uksed. Lastel oli nii avastamis- kui ka äratundmisrõõmu. Uueks lemmikuks kujunes atraktsioon, mis sai lastelt nimeks „Ema kõhus“. Rõõmuga nähti, et alles on vana hea jalgpalliväljak. Endiselt meeldis lastele hüpata batuudil, sõita rattaga, hullata pallimeres ja ronida takistusrajal.

Kuna peale kolmetunnist lõbutsemist oli ilm endiselt imeline, tulime ka kooli tagasi jalutades. Lõunalauas ütles üks laps üliarmsad sõnad: „See on kõige parem laager!“

Kõhukinnituse järel sõitsime bussiga kesklinna tuletõrjemuuseumisse. Õuel tutvustati lastele depood ning näidati päästeautosid ja -varustust. Lapsed esitasid palju küsimusi, millele päästja Heigo oskuslikult vastas. Seejärel viis varahoidja Andres laagrilised majja sisse, kus ta rääkis lühidalt tuletõrjemuuseumi ajaloost ja tutvustas eksponaate. Lastes tekitas elevust see, et nad võisid vanu kiivreid ja mundreid proovida. Kõik laagrilised said meenena kaasa Nublu rinnamärgi ja kleepsu, millel oli hädaabinumber 112.

Teisipäev, 28. veebruar

Laagri teine päev algas puutööklassis, kus lapsed said ülesandeks valmistada sõiduk ja panna see võistlusrajale liikuma. Enne töö alustamist vaatasid õpilased koos õpetajaga üle, kus asuvad vajalikud tööriistad, tööriided ja isikukaitsevahendid. Õpetaja näitas ette ja rääkis, kuidas toorikut saagimiseks õigesti kinnitada ning kuidas saagida, lihvida ja naelutada.

Iga õpilane valis enda sõidukile kuue variandi seast sobiva kerekuju ja saagis toorikust sõiduki kere välja. Seejärel anti raspli, viili ja lihvklotsi või -paberi abil sõiduki kerele ilus viimistlus. Keredetaile disainisid lapsed puidupõleti või vildikate abil. Viimase osana naelutasid nad sõidukile rattad külge. Kes töö valmis sai, see läks oma sõidukit võidusõidurajale katsetama.

Pärastlõuna veetsid laagrilised Haabersti jäähalli uisuplatsil, mis asus suures telgis. Paljud lapsed juba oskasid uisutada, aga need, kes veel nii hästi ei osanud, said liuelda abiraami toel. Tegusa päeva lõpetuseks vaatasid laagrilised koos multikaid.

Kolmapäev, 1. märts

Ilusal päikselisel päeval sõidutas buss laagrirahva Lohu raudteejaama. Sealt alustasime matka Pirgu terviseraja poole, mis kulges mööda looduslikult kaunist Keila jõe kallast.

3 km pärast jõudsime Pirgu lumerõngarajale, kus lastel oli lõbu laialt: nad said sõita suuremate ja väiksemate lumerõngastega ning koos lustida.

Lõuna ajal tegime lõkke üles ja pidasime piknikku: lapsed grillisid viinereid, sõid võileibu ning jõid sooja teed. Soovijad said hullata mänguväljakul ja ronida madalseiklusrajal, mis asusid piknikuplatsi kõrval. Neli tundi looduses möödusid kiiresti. Bussiga tagasi sõites oli kõigil mõnus lihtsalt istuda ja puhata, sest värske õhk ning liikumine olid teinud oma töö.

Koolimajja naastes said laagrilised mängida nööpidega tähelepanu- ja keskendumismänge ning oli võimalik ka joonistada ja niisama olla.

Neljapäev, 2. märts

Kuna sel päeval ootas meid ees ekskursioon Leiburi leivatehasesse, panid lapsed hommikul kirja, mida nad sooviksid selle tehase kohta teada saada. Ühtlasi said nad ülesande olla õppekäigul tähelepanelik ja jälgida, kas nad kuulevad vastust oma küsimusele.

Tehases panid kõik laagrilised selga ja pähe spetsiaalsed katterõivad ja -mütsid ning tõmbasid jalanõude peale kaitsekatted. Tootmisüksuses näidati ja räägiti, kuidas kogu protsess taina segamisest kuni toote hoiustamiseni toimub. Soovijad said tainast maitsta. Lapsed nägid tehases kasutatavaid seadmeid ning leiva ja saia valmistamise etappe. Prooviti ka just liinilt tulnud leiba – see oli väga maitsev.

Kui ringkäik oli läbi, siis said õpilased esitada neid huvitavaid küsimusi. Laagrilistele anti ka kaasa kast värskelt valminud Kirde saia.

Koolimajja jõudnud lapsi ootas ees kokkamise töötuba teemal „Lõbusad võileivad“. Tore oli võileibu valmistada, kui kõik teadsid, kuidas jahust saab tainas ja tainast imeline leib. Kokkamisele järgnes võileivanäitus, kus parimad said auhinna.

Reede, 3. märts

Viimane laagripäev algas kirjanduslikul lainel: rääkisime lastekirjanik Andrus Kivirähkist ja lapsed tutvusid tema raamatuga „Kaka ja kevad“. Paljudele oli see raamat juba varasemast tuttav. Sellest lastejuttude kogumikust karvaseid ja pehmeid loomakesi ei leia. Selle asemel tegutsevad lugudes romantiline kakajunn, punapäine viiner, pissipotis elav tont, munevad sokid, loll jope, mereröövlist lusikas ning lisaks veel terve hulk veidraid olevusi.

Raamatuga tutvumise järel suundusime Artise kinno vaatama animatsiooni „Kaka, kevad ja teised“. See film oligi tehtud raamatu järgi, mida laagrilised hommikul olid uurinud. Film meeldis kõigile, oli fantaasiaküllane ja põnevate lugudega ning seal nägi ka kirjanikuhärrat ennast koos koerakesega.

Peale kinos käiku lustisid lapsed kooli mänguväljakul ja sõid lõunat. Seejärel toimus kunstitöötuba, kus iga laagriline kujutas nähtud filmi tegelasi ühel pildil koos tegutsemas. Kasutati erinevaid tehnikaid: lõigati, kleebiti, joonistati ja maaliti akvarellidega. Valminud tööd olid sama fantaasiaküllased nagu film ise.

Kokkuvõtteks

Laagrinädala lõpus saime üheskoos tõdeda, et laagris kaasa löönud lapsed olid heatahtlikud ja tegutsemishimulised ning et õpetajatel tuli juhendamine tänu pikaajalisele laagrite korraldamise kogemusele väga hästi välja.

Kohtumiseni järgmises linnalaagris!

Jalus