fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

Huvikeskus

Linnalaager pakkus päikest ja häid elamusi

15.03.2022

28. veebruarist 4. märtsini toimus järjekordne Audentese linnalaager, kus lapsed said koguda rohkelt muljeid ja veeta meeleolukalt aega.

Esmaspäev, 28. veebruar
Sel korral alustas linnalaager veidi teistmoodi: hakatuseks mindi ekskursioonile vanalinna. Lapsed käisid Pika Hermanni torni juures, uudistasid Toompea lossi ja selle vastas asuvat Aleksander Nevski katedraali. Imetleti ka Tallinna vaateid vanalinna kolmelt vaateplatvormilt ja loendati trepiastmeid Lühikeses jalas. Rataskaevu tänava kaevu juures said laagrilised kuulata põnevat legendi ning Raekoja platsil uudistasid nad Rae apteeki ja Vana Toomast.

Pärast ekskursiooni suunduti Park Minigolfi. Lapsed olid väga elevil, sest paljud ei olnud varem minigolfi mänginud. Kohapeal tutvustati golfi reegleid ja mäng võis alata. Kokku oli keskuses 16 erinevat rada, kus lapsed said oma täpsuse proovile panna.

Kooli jõudes kontrollisid laagrilised hommikul kogutud vanalinnateemalisi teadmisi Kahooti mängus. Kuna ilm oli päikseline, lõppes laagripäev koolimaja taga mänguväljakul.

 

Teisipäev, 1. märts
Linnalaagri teine päev oli rahvakalendri järgi vastlapäev. Pärast hommikusööki algas bussisõit Pirgu matkarajale. Matk kulges läbi vahva loodusmaastiku, mööda lumist jõeäärt, kuni jõuti lõkkekohani. Elaval tulel küpsetatud viinerid ja leib olid väga maitsvad!

Pärast einestamist tegid laagrilised mäel lumerõngastega pikki vastlaliuge ning rõõmu ja vahvaid kilkeid oli palju. Kosutavaks joogiks oli termosega kaasas taimetee. Aeg läks päikselise ilmaga nõnda ruttu ja kõigil oli kahju mäelt lahkuda.

 

Kolmapäev, 2. märts
Hommikusöögi järel jagunesid laagrilised kahte rühma: osa lapsi läks puutööklassi ja teine osa käsitööklassi.

Puutööklassis valmistasid lapsed puidust kaelkirjaku. Looma pea põhiosaks oli pesulõks. Toorikule märgitud joonte järgi saagisid meisterdajad välja kaelkirjaku tagumised jalad ja esijalad koos kaelaga. Kere oli õpetajal enne välja saetud. Pärast saagimist ja lihvimist naelutasid lapsed kaelkirjaku kokku. Seejärel lisas iga meisterdaja oma kaelkirjakule väiksemad detailid ja andis loomale lõppilme puidupõleti või vildikatega. Kõik valminud kaelkirjakud olid omanäolised.

Käsitööklassis meisterdas iga laagriline õpetaja Anneli juhendamisel endale hiirekujulise järjehoidja, kasutades selleks kas paberit või kangast. Tüdrukute kõrval otsustasid ka kuus poissi omale hiire kangast õmmelda.

Pärast lõunasööki käidi lasermängu mängimas, mis kõigile meeldis. Koolimajja naastes sõid laagrilised kõhu täis ning päeva lõpus oli lastel võimalik veel kooliõue mänguplatsil lustida.

 

Neljapäev, 3. märts
Päev algas väikese bussisõiduga uuenenud Männi parki, kus on nüüd hulgaliselt põnevaid atraktsioone. Laagrilistel oli uudistamist palju, kuna enamik sattus sinna parki esimest korda. Seejärel jalutati Mustamäe uisuplatsile, kus lapsed said uisutamisoskusi lihvida ja näidata. Kukkumised käisid asja juurde, aga kokkuvõttes nautisid kõik värskes õhus liikumist.

Tagasi koolimajja otsustati jalutada, kuna imeilus päikseline ilm lihtsalt kutsus ennast nautima. Lapsed said üle vaadata Lepistiku ja Parditiigi pargi ning juba paistiski Audentese koolimaja.

Pärast lõunasööki jätkusid põnevad tegevused kunstiklassis, seal valminud tööd keskendusid uisutamise teemale.

 

Reede, 4. märts
Peale hommikusööki siirduti bussiga Happy-Fly batuudikeskusse. Lapsed ootasid väga sealseid tegevusi: batuutidel hüppamist, liulaskmist, trikitamist, pallimängu ja tõuksisõitu. Nagu ikka, oli kõigil pärast mitmetunnist müttamist pea märg ja meel rõõmus.

Lõunasöögi järel ootas laagrilapsi Artise kinos film „Noore Muumipapa seiklused“. Tore oli vaadata kunstiliselt teistsugust multifilmi: kangast valmistatud tegelased ning põnevad plastiliini ja teiste käsitöövahenditega tehtud lahendused lisasid linateosele salapära. Filmis oli ka palju head huumorit.

Laagripäev lõppes jäätise söömise ja ühise rõõmsa koolihoovis mängimisega.

 

Viis tegusat ja vahvat laagripäeva said kohe kindlasti liiga kiiresti läbi. Nüüd tuleb oodata aprillikuu koolivaheaega, sest siis toimub taas linnalaager.

Jalus