fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

HUVIKESKUSE UUDISKIRI

Linnalaagris jagus tegutsemislusti igasse päeva

13.05.2019

Audentese huvikeskus korraldab linnalaagreid lastele juba aastaid. Viimane, aprillikuus toimunud laager oli jällegi vahva ja mitmekülgne, andes kõigile osalejatele rohkesti energiat, et õppeaasta lõpuni vastu pidada.

Nagu juba traditsiooniks saanud, toimus laager viiel päeval.

Esmaspäev, 22. aprill
Alustasime kevadist linnalaagrit rõõmsameelsete ja tegusate lastega, kes armastavad ujuda. Hommik algas sõiduga Viimsisse Atlantis H2O Aquaparki. Seal oli meil aega kolm tundi, et kõik atraktsioonid järele proovida. Veepargist väljudes oli kõigil kõht nii tühi, et kaasa võetud toidupakid tühjenesid välgukiirusel.
Tagasi kooli jõudes valmistas iga laps endale meisterdamise töötoas toreda värvilise pliiatsitopsi. Kindlasti on tore teritatud pliiatseid omavalmistatud topsis hoida. Ja mine tea, äkki püsivad need seal ka kauem teravad.

Teisipäev, 23. aprill
Teisel päeval kogunes laagrisse lapsi suisa 13 koolist ja lasteaiast. Mõnusa kevadise jalutuskäiguga jõudsime linnulaulu saatel Mustamäe Keskuses asuvasse kinno, kus vaatasime animafilmi „Imedemaa“. Lapsed ütlesid, et film oli äge, armas ja õpetlik.
Peale lõunat toimus töötuba, kus vooliti sauruseid. Tööl oli mitu etappi. Esmalt voolis iga laps ajalehepaberist ja fooliumist karkassi, mis seejärel kaeti plastiliiniga. Viimaseks sammuks jäi detailide lisamine ja kaunistamine. Kui kõik valminud tööd pildistamiseks ühele alusele seati, oli tulemuseks uhke ja värvikirev sauruste park.

Kolmapäev, 24. aprill
Pärast hommikusööki külastasime Maneeži tänaval asuvat Karamelli töökoda. Saime näha ja teada, kuidas valmivad kommid ning kuidas saavad kommi sisse väikesed südamekujukesed. Lisaks võisime maitsta mitmesuguseid karamellkomme ning kõige lõpuks valmistas iga laps ka ise suure pulgakommi. Midagi pole parata: omavalmistatud kommi maitse vastu ei saa küll ükski poekomm.
Laagripäeva teises pooles toimusid rätinuku- ja puutöötuba: iga laps sai valida, kas meisterdada puidust kiviheitemasin või kangast rätijänku. Kuna ilm oli suviselt soe, saime enne kojuminekut ka mänguväljakul tegutseda.

Neljapäev, 25. aprill
Hommik algas robotikunsti töötoas, kus lapsed meisterdasid vahvaid roboteid. Õpetajate juhendamisel oli palju liimimist ja lõikamist. Hiljem tegi mõni laps klassi ees ka väikese esitluse, tutvustades oma roboteid ja rääkides nende tekkeloo.
Pärast lõunat läksime Mektory tehnoloogiakooli, kus toimus LEGO WeDo mehaanika ja robootika töötuba. Lapsed ehitasid paaristööna LEGO klotsidest objekte ja panid need pärast arvutiprogrammi abil ka liikuma. Käik Mektorysse oli põnev kogemus ning pakkus pusimist, uudistamist ja avastamisrõõmu. Pärast anti lastele isegi jäätist – mida veel ühelt linnalaagri päevalt oodata!

Reede, 26. aprill
Viimasel laagripäeval käisime interaktiivses videomängude muuseumis LVLup, mis on Euroopas unikaalne. LVLupis oli rikkalik väljapanek eri ajastute mängukonsoole ja videomänge: kõik tuntud tootemargid olid esindatud. Vanimad eksponaadid pärinesid aastast 1977 ja uusimad tänapäevast. Lapsed leidsid endale meelepärase mängu ning tegutsesid üksi, paaris või koguni neljakesi. Kaks tundi möödus lennates ja kõigil oli rõõmus meel. Tuleb välja, et paari tunniga on võimalik minevikus ära käia küll.
Päeva teises pooles läksime Happy-Fly batuudikeskusse, kus lastel oli võimalus mitu tundi batuutidel hüpata, turnida, mängida ja liugu lasta ning muul moel lõbusalt üheskoos aega veeta. Väga populaarseks osutusid tõukeratta sõit ja mitmetasandilises majas toimunud kullimäng. Üheskoos mängiti keskuse ruumides veel ukakat, kus igaüks tundis end olulise meeskonnaliikmena. Sellel päeval sai liikumisnorm küll mitmekordselt täidetud.

Järgmine laager toimub juunikuus
Linnalaagris õppisid lapsed iga päev midagi uut ja põnevat ning kindlasti said nad väärtusliku kogemuse, suheldes teiste koolide õpilastega. Mõned lapsed leppisid juba kokku, et kohtuvad järgmises laagris kindlasti uuesti. Linnalaagriliste vanemad said aga kindlustunde, et laps on koolivaheajal hästi hoitud ja tema aeg mitmekülgselt sisustatud.
Järgmine linnalaager kestab lausa seitse päeva: 12.–14. juunini ja 17.– 20. juunini. Täpse kavaga saate tutvuda meie veebilehel juunikuu alguses.
Ootame kõiki lapsi taas laagrisse!

Jalus