fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

HUVIKESKUSE UUDISKIRI

Linnalaagris sai mõtelda, möllata ja meisterdada

29.05.2023

Esmaspäev, 24. aprill

Pärast esimese laagripäeva hommikusööki rääkisime sellest, kuidas üks tore laagrilaps käitub ja miks kokkulepped on olulised.

Seejärel sõitsime bussi ja trammiga kesklinna, et külastada energia avastuskeskust. Enne avastuskeskusse minekut jalutasime mööda treppe üle linnahalli. Mõni laps oli sealses paigas esimest korda.

Energia avastuskeskuses ootas ees palju põnevat. Kõigepealt toimus välgu ja staatilise elektri demonstratsioon: välgud olid päris valjud ja eredad ning staatilise elektri tõttu tõusid lastel juuksed peas täitsa püsti. Seejärel vaatasime hoogsat ja lõbusat teadusteatri etendust „Avasta elekter“, milles sai osaleda ka publik.

Koolimajja naasmise ja lõunasöögi järel suundusid laagrilised mänguväljakule möllama ning ronima. Pärastlõunases kunstitöötoas valmisid ruumilised kevadlilled ning ilmekad ja toredad loomad, mille tegemisel kasutasid lapsed šabloonina enda käe kujutist.

Päeva lõpetuseks pakuti laagrirahvale imemaitsvaid pannkooke.

Teisipäev, 25. aprill

Hommik algas emadepäeva muffinite küpsetamisega. Lapsed jagunesid rühmadesse ja jagasid retsepti järgi omavahel ülesanded. Mõni õpilane oli köögis juba suurte kogemustega, teine jälle küpsetas esimest korda. Kokkamine möödus ladusalt ja meeleolukalt. Iga laps sai enda muffineid kaunistada kas marjade või nonparellidega.

Teises päevapooles läksime lennusadamasse. Laagrilised tutvusid uhkel jäämurdjal Suur Tõll meremeeste tavade ja uskumustega ning arutlesid, miks on meremehed ebausklikud. Lapsed said ka ise järele proovida, kuidas on need uskumused seotud meie igapäevaeluga. Lõpuks meisterdas igaüks endale õnnetoova talismani.

Kolmapäev, 26. aprill

Kolmanda laagripäeva hommikul läksime koos kinno, et vaadata filmi „Väikesed kangelased“. Nähtu pakkus palju emotsioone ja kaasaelamist ning oli ühtlasi õpetlik, kuna film rääkis sõprusest ja sõprade koostööst. Linateos kõnetas lapsi ja meeldis neile väga, muljetamist jätkus kohe pikemaks ajaks.

Pärastlõunal voltis iga laagriline endale paberist konna ja osales sellega õues konnahüppe võistlusel. Lapsed said kooliõuel koostööd, tähelepanu ja osavust arendada ka mitmes muus mängus. Oli rõõmu ja elevust täis päev.

Reede, 28. aprill

Pärast ühepäevast laagripausi (neljapäeval laagrit ei toimunud, kuna õpetajad osalesid neile korraldatud väljasõidul) kogunesid lapsed reedel hommikusöögi järel selleks, et meisterdada traatjalgadega toonekurg. Jaguneti kaheks: esimene rühm asus puutööklassis meisterdama ja teine rühm liikus kunstiklassi.

Puutööklassis vaatasid õpilased koos õpetajaga üle, milliseid tööriistu on vaja kasutada ja kus need asuvad. Seejärel saagisid nad toorikust välja toonekure kuju. Pärast puitosa viimistlemist, ühendusavade puurimist ning traatjalgade meisterdamist ja ühendamist kinnitati valmis kurg puidust alusplaadile.

Kui esimese rühma lapsed olid puutööklassis lõpetanud, siis liikusid nad kunstiklassi oma tööd värvima ja kaunistama. Teise rühma lapsed olid selleks ajaks enda toonekured toorikul piirjoonte järgi ära kaunistanud ja tulid nüüd puutööklassi kurge meisterdama. Kui kõigil olid tööd valmis, siis tegime toonekurgedest ühispildi.

Lõunaeine järel liikusime Mere puiesteel asuvasse boolingusaali, kus õpilased said üheskoos nautida boolingumängu.

Koolimajja naasnud laagrilistele pakuti õhtusöögil magustoiduks jäätist, mis meeldis nii lastele kui ka õpetajatele. Kuna väljas oli hakanud sadama, jäid kõik kojuminekuni mõnusalt klassi multikaid vaatama.

Kokkuvõtteks

Nädala lõpus saime üheskoos tõdeda, et laager möödus liiga kiiresti. Täname kõiki kaasa löönud lapsi, kes oma tegutsemislustiga andsid olulise panuse laagri õnnestumisse. Samuti tunnustame õpetajaid, kes olid ette valmistanud põnevad ja sisukad laagripäevad.

Järgmine linnalaager toimub kohe pärast õppeaasta lõppu ja seekord lausa kuuel päeval ehk 14.–16. juunini ning 19.–21. juunini. Kavaga saate tutvuda maikuu lõpus huvikeskuse veebilehel.

Jalus