fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

HUVIKESKUSE UUDISKIRI

Linnalaagrite korraldamisest

27.11.2020

Audenteses on linnalaagrid toimunud juba 2001. aasta märtsist. Algusaastatel vastutas nende korraldusliku poole eest lastekool ja enamik osalejaid olidki lastekooli õpilased. Aasta-aastalt kasvas laagris algkooliealiste laste hulk ja 2009. aastal võttis linnalaagrite organiseerimise teatepulga üle huvikeskus.

Linnalaager toimub igal koolivaheajal (v.a jõuluvaheaeg) ja on mõeldud 6–12-aastastele lastele. Selle laagri kava pakub vaheajaks põnevaid, arendavaid ja vaheldusrikkaid tegevusi. Käiakse koolimajast väljas uudistamas ja kogemusi ammutamas. Samuti on laagri lahutamatuks osaks mitmesugused töötoad, kus lapsed saavad ise midagi meisterdada ja luua.
Mõnel korral selle 20 aasta jooksul on linnalaager ka ära jäänud: näiteks 2010. aasta suvel oli laagrisse soovijaid majanduslanguse tõttu nii vähe, et laagrit ei saanud korralda. Möödunud kevadel jäi linnalaager aga ära eriolukorra tõttu.

Tegevusi valime kindlate kriteeriumite järgi
Meie käest on ikka uuritud, et kuidas laagrikavad sünnivad ning mille alusel otsustame, kuhu minna ja mida põnevat seekord teha. Siinses uudiskirjas annamegi peamistest valikukriteeriumitest ülevaate.

  • Esimene, millega alati arvestame, on hooaeg: sügis- ja kevadvaheaega planeerime võrreldes talvevaheajaga rohkem tegevusi värskes õhus. Samas tuleb meil arvestada, et ilm võib plaanid uperkuuti paisata ja et sel juhul peame tegevused ümber mängima. Juunikuu laagris kavandame värskesse õhku juba enamiku tegevustest.
  • Teine kavandamise märksõna on mitmekülgsus: soovime, et laagrinädal oleks põnev nii nendele lastele, kes osalevad laagris kõigil päevadel, kui ka neile, kes valivad välja just endale meelepärase ja huvipakkuva päeva.
  • Oluline on ka uudsus: kuna osa lastest käib meie laagris juba mitmendat aastat, leiame igasse kavasse midagi värsket: läheme uudistama mõnd äsja avatud muuseumi või tegevuskeskust, korraldame koolimajas mõne uue töötoa või matkame sihtkohta, kus me enne pole käinud.
  • Samas hoiame traditsioone: mõni koht ja tegevus on laagri kavas igal aastal, ilma et tema populaarsus väheneks. Mõni ettevõtmine on kavas lausa esimestest laagritest siiani. Sellised lemmikud on näiteks loomaaias, muuseumis ja kinos käigud, samuti ujumine, matkamine ning õues grillimine.
  • Möödunud kevad tõi uue kriteeriumi, millega peame arvestama. Selleks on aktuaalsus: viiruse leviku tõttu toimus suvises laagris võimalikult palju tegevusi vabas õhus, mistõttu me ei saanud käia muuseumides ja mängutubades.

Meeldib nii korraldajaile, lastele kui ka nende vanematele
Laagri ettevõtmisi kavandavad ja juhendavad meie erakooli õpetajad. Nende toimekas tiimis leidub liikmeid, kes on linnalaagrit korraldanud juba aastaid ning kellele see on saanud koolivaheaja loomulikuks osaks.
Huvi linnalaagri vastu on aastatega kasvanud ja nüüd osalevad seal ka muude koolide lapsed. Seega on linnalaager hea võimalus saada tuttavaks õpilastega teistest koolidest ning nii võib alguse saada ka mõni uus pikaajaline sõprussuhe.
Meil on hea meel, et paljudele õpilastele on linnalaagrist saanud oodatud ja meelepärane koolivaheaja veetmise traditsioon ning et meie laagrit hindavad kõrgelt ka lapsevanemad: pakuvad ju need laagripäevad vaheaega tegutsemislusti ning tagavad vanematele kindlustunde, et laps on hästi hoitud ja tema aeg mitmekülgselt sisustatud.

Vaatan eelmise laagri kava
Vaatan eelmise laagri kokkuvõtet

Jalus