fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

ERAKOOL

Lõbusad külastused vanavanemate nädalal

25.09.2019

Vanavanemate päeva tähistatakse alati septembrikuu teisel pühapäeval. Oleme seda koolis tähistanud igal aastal vanavanemate nädalaga, kus laste koolipäeva toovad rõõmu vanavanemate külalistunnid klassiruumis ning väljasõidud huvitavatesse paikadesse.

1.a klassil käisid külas Fredi vanaema ja Grete papa. Fredi vanaema rääkis oma pensionipõlve hobist – aiandusest. Vanaema oli kaasa võtnud terve vaagnatäie puuvilju. Tunni lõpus said kõik neid maitsta ja välja valida kõige magusamad. Läbisegi kostsid sõnad – õun, pirn ja ploom.
Grete papa töötab Karukäpa Puukoolis. Klass sai teada, et igal maal ei ole ühesugused puulehed. Kui teame, et pihlakad on oranžid/punakad, siis pihlakad võivad olla ka valged, kollased, mustad jne. Lisaks nähti pilte ja videosid suurte puude tõstmisest. Lastel oli põnev tunni lõpuni.

 

1.c klassi õpilase Rogeri vanaema hobiks on ka aiandus. Õpilased said uusi põnevaid teadmisi köögi- ja puuviljade kasvatamisest, uurisid lähemalt pealsetega porgandeid, nende kujusid ja suurusi. Elavas arutelus avaldasid lapsed omi mõtteid aiatöödest ning esitasid ka Rogeri vanaemale küsimusi. Oi, kui hästi maitsesid koduaias kasvatatud tomatid ja porgandid!

2.b klass käis vanavanemate nädalal Saida farmis Fredi vanaema ja vanaisa juures. Klassi võttis vastu Fredi vanaema Helve Särgava, kes oli neile tuttav juba eelmisest aastast, kui ta käis rääkimas kohtuniku elukutsest. Nüüd aga näitas ja selgitas, kuidas piimatooted meieni jõuavad. Lapsed said teada, kuidas piimast saab juust, kuidas kohupiim tekib ja milliseid tooteid üldse piimast saab. Pärast meierei külastust oli aeg lauta piiluda, kus lastel oli võimalus näha lehmi ja vasikaid. Arvatavasti sai iga laudas olnud vasikas vähemalt ühe pai osaliseks. Fredi vanaisa Juhan Särgava näitas farmi juhtimist seestpoolt. Külastuse lõpetas piimatoodete degusteerimine. Laud oli pidulikult kaetud ja igaüks sai proovida head ja paremat.

 

3.a klassil käis külas Robeni vanaema, kes rääkis põlvkondadevahelisest seosest, pere ühtekuuluvusest ja ühtehoidmisest ning kirjeldas, mida põnevat pakutakse ja tehakse Anija mõisas ning mõisapargis.

 

3.b klass tähistas vanavanemate nädalat tehases Timbeco Woodhouse. See on tehas, mis on tootnud 25000 puithoonet 25 riiki. Sinna kutsus neid Loviise vanaisa, kes on selle tehase asutaja ja juht. Tehases tehti ringkaik mööda tootmishooneid. Lapsed nägid kuidas valmib maja projekt ja hiljem selle põhjal maja ise. Lõpetuseks valmistasid lapsed ise puidust linnumaja. Haamriga naela löömine polnud alguses kerge, kuid lõpuks said kõik oma tööd valmis. Hea, et kaasa oli tulnud ka Karli vanaisa, kes hädasolijaid aitas. Meid oli vastuvõtmas ka Loviise vana-vanaisa, kes lastega koos teisi puitesemeid valmistas.

 

4.a klassis käis külas Johanna vana-vanaisa, kes rääkis oma kooliteest ning elektrist. Oli huvitav kuulata ja vaadata pilte tema kooliajast. Elektri tarbimise ja tootmise kohta sai klass uusi teadmisi. Oli õpetlik ja huvitav tund.

 

Täname kõiki vanavanemaid, kes laste koolipäeva rikastasid!

Jalus