fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

SPORDIGÜMNAASIUM

Tänavune spordipäev keskendus olümpiale

21.10.2021

Üle-euroopalist spordinädalat tähistas spordigümnaasium 30. septembril traditsioonilise spordipäevaga, mille teemaks oli sel korral „Olümpia“. Niisugune üritus toimus juba kuuendat aastat.
Tegemist ei olnud tavapärase spordivõistlusega, vaid kõik harjutused ja ülesanded olid pigem seltskonnamängulikud ning pakkusid ka ajugümnastikat. Ülesannete autoriks olid õpetajate ja treenerite kolmeliikmelised tiimid.

Võistkond liitis mitme klassi õpilased
Hommikul kogunesid osalejad aulasse, kus tutvustati päevakava ja üleüldist korraldust. Seejärel moodustati 11 võistkonda, neist igaühte kuulus vähemalt kümme õpilast eri klassidest.
Iga tiim läbis spordipäeval kaheksa tegevusjaama, kus võeti teiste meeskondadega mõõtu. Spordikeskuse suurel pallimänguväljakul oli sisse seatud ka vahejaam, kus võistkonnad said järgmisse jaama pääsemist oodates lahendada olümpialaste anagrammi, panna kokku luuletuse kooliperest ja mõistatada ümisemise järgi muusikapalasid.
Tegevusjaamad olid üles seatud üle terve spordikeskuse ja koolimaja.

Areenil paiknes viis jaama
Neist esimeses tuli tiimikaaslastele sõnu seletada, hoides samal ajal võimlemispallil tasakaalu. Teises jaamas panid võistkonnad end pärast matemaatiliste tehete lahendamist proovile elektroonilisest püstolist laskmises.
Areeni kolmandas jaamas läbisid õpilased kiirkursuse vehklemisest: nad said proovida elektrilist treeninguvahendit, millega mõõdeti reaktsioonikiirust. Lisaks tuli anda igal meeskonnal kaks intervjuud, vastates nii eesti- kui ka ingliskeelsetele küsimustele. Vehklemine oli kõigile õpilastele kindlasti üks põnevamaid väljakutseid ning see jaam sai kiirelt enamiku võistkondade lemmikuks.
Neljandas jaamas kasutasid võistlejad oma insenerioskusi, et ehitada ajalehest võimalikult kõrge torn. Seejärel tuli meeskondlikult läbida rada võimlemispallil.
Viimases areenile loodud jaamas läbiti takistusrada, mis hõlmas kotijooksu, mänguhobusega tõkkejooksu, pinksipalli põrgatamist ja täpsusviset.

Jaamu jagus mujalegi
Maadlus- ja judosaali põrandale oli laotatud memoriin, kus võistkonnal tuli aja peale leida võimalikult palju ühesuguseid olümpiasportlaste pilte. Lisaks tuli oma olümpiaalaks valmis riietada nukk, milleks oli valikus mitmete erinevate spordialade riideesemeid ja vahendeid. Ülesande lõpetuseks tehti igast võistkonnast ühispilt.
Pallimängusaalis viskasid õpilased täpsust ja lugesid raha. Koolimaja võimlas läbisid võistlejad kõigepealt takistusraja, mis sisaldas mitmesuguseid sportlikke ülesandeid, ning seejärel tuli meeskonnal kokku viia kümne Eesti linna nimi, tunnuslause ja mitteametlik paralleelnimi (kevadpealinn, külmapealinn jms).
Pärast kõigis tegevusjaamades käimist toimus suurel pallimänguväljakul klassidevaheline köievedu, mille võitis 12.d klass.

Kohtuti ka olümpiasportlastega
Kuna sel aastal oli spordipäev olümpiateemaline, olime endale külla kutsunud olümpiasportlased Allar Raja ja Gerd Kanteri. Nad jagasid noortele olümpiakogemusi ja muid kasulikke mõtteid enda arenguteelt. Noored said kõrva taha panna, millised mõjutegurid on sportlaskarjääri edendamisel tähtsad, kuidas sotsiaalset elu elada ilma arenguteed takistamata ja milliseid emotsioone suurvõistlused kaasa toovad.
Mõlemad sportlased julgustasid seadma kõrgeid eesmärke. Küll aga rõhutasid nad, et eduka karjääri tagamiseks on kõige olulisem pühenduda igapäevastele ülesannetele ja tegutseda töökalt.

Spordipäev läks igati korda
Pärast võistlusi autasustati kõiki võistkondi paremusjärjestuses. Auhindade eest oli hoolitsenud Eesti olümpiakomitee. Parimaks kuulutati tiim Ärikad. Sinna kuulusid Egert Erm, Karlotta Kattai, Robin Uspenski, Edvard Marius Herter, Karl Oskar Vikk, Kristofer Vilhem Viet, Anita Gudovskaja, Kristo-Joosep Peterson, Elari Tafenau, Gertu Jõhvikas ja Raiko Kahr, kelle nimed graveeritakse spordipäeva rändkarikale. Üritust jäi lõpetama ühispildi tegemine.
Täname kõiki õpilasi, kes aktiivselt spordipäevast osa võtsid, ning õpetajaid ja treenereid, kes mõtlesid välja igasse jaama põnevaid tegevusi.

Täispikka videot kogu spordipäeva tegevustest saab koolipere vaadata suurürituse vaheajal, kuid selle video lühikest eelvaadet on võimalik juba näha.

Vaatan videot

 

Jalus