fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini.
Otsi
 

Uudised

SPORDIGÜMNAASIUM

Loe ja vaata, mis toimus spordigümnaasiumi spordipäeval

21.10.2021

Üle-euroopalist spordinädalat tähistas spordigümnaasium 30. septembril traditsioonilise spordipäevaga, mille teemaks oli sellel aastal „olümpia”. Iga klass sai endale valida ühe värvi olümpialipult, mida sel päeval kanda. Spordipäev toimus juba kuuendat korda ning tegemist ei olnud tavapärase treeningvõistlusega, vaid kõik harjutused ja ülesanded olid pigem seltskonnamängulikud ja pakkusid ka ajugümnastikat. Erinevate ülesannete autoriteks olid õpetajate ja treenerite kolmeliikmelised tiimid.

Hommikul koguneti aulasse, kus tutvustati päevakava ning üleüldist korraldust. Seejärel moodustati 11 võistkonda, mis kõik koosnesid vähemalt kümnest eri klasside õpilastest. Edasi liiguti kaheksasse erinevasse jaama, kus teiste meeskondadega mõõtu võeti. Spordikeskuse suurel pallimänguväljakul oli sisse seatud vahejaam, kus iga võistkond sai ootamise vahepeale lahendada olümpialaste anagrammi, panna kokku luuletus kooliperest ning mõistatada ümisemise järgi muusikapalasid.

Tegevusjaamad olid üles seatud üle terve spordikeskuse ja ka koolimaja, kus toimusid erinevad tegevused. Areenile oli end sisse seadnud viis jaama, kus esimeses tuli oma tiimikaaslastele sõnu seletada, samal ajal võimlemispallil tasakaalu hoides. Teises jaamas said võistkonnad end proovile panna laskmises elektroonilistest püstolitest, pärast matemaatiliste tehete lahendamist. Kolmandas areenil asuvas jaamas said õpilased kiirkursuse vehklemisest, sest sai proovida elektrilist treeningvahendit, reaktsioonikiiruse mõõtmiseks. Lisaks tuli anda igal meeskonnal kaks intervjuud, vastates nii eesti kui ka inglise keelsetele küsimustele. Vehklemine oli kõikidele õpilastele kindlasti üks põnevamaid väljakutseid ning see jaam sai kiirelt enamuse võistkondade lemmikuks. Neljandas jaamas tuli võistlejatel kasutada oma insenerioskusi, et ehitada ajalehest võimalikult kõrge torn, mille järel tuli meeskondlikult läbida rada võimlemispallil. Viimases areenil asuvas jaamas tuli läbida takistusrada, mis sisaldas endas kotijooksu, mänguhobusega tõkkejooksu, pinksipalli põrgatamist ja täpsusviset.

Maadlus- ja judosaalis tuli võistkondadel aja peale leida võimalikult palju ühesuguseid olümpiasportlaste pilte, põrandale seatud memoriinis. Lisaks tuli oma olümpiaalaks valmis riietada nukk, milleks oli valikus mitmete erinevate spordialade riideesemeid ja vahendeid. Ülesande lõpetuseks tehti igast võistkonnast ühispilt. Pallimängusaalis pidid õpilased täpsust viskama ning raha lugema. Koolimaja võimlas tuli võistlejatel kõigepealt läbida takistusrada erinevate sportlike ülesannetega ning seejärel tuli meeskonnal kokku viia 10 Eesti linna nime, nende tunnuslaused ja mitteametlikud paralleelnimed (nt kevadpealinn, külmapealinn jms).

Pärast kõikides tegevusjaamades käimist toimus suurel pallimänguväljakul klassidevaheline köievedu, mille võitis 12.d klass. Kuna sel aastal oli spordipäev olümpiateemaline, siis kutsusime õpilastele lühikeseks diskussiooniks ka külla olümpiasportlased Allar Raja ja Gerd Kanteri. Nad jagasid noortega enda olümpia kogemusi ja ka muid kasulikke mõtteid enda arenguteekonnalt. Noored said hindamatu võimaluse kõrva taha panna, et millised mõjutegurid on sportlaskarjääri arengus tähtsad, kuidas sotsiaalset elu elada ilma arenguteed takistamata ja milliseid emotsioone suurvõistlused kaasa toovad. Mõlemad sportlased jagasid noortele julgustust kõrgeid eesmärke seada. Küll aga rõhutasid nad kõige olulisemana igapäevastele tegevustele pühendumist ja töökalt tegutsemist, et enda karjääris edukas olla.

Pärast võistlusi autasustati kõiki võistkondi paremusjärjestuses. Auhindade eest hoolitses Eesti Olümpiakomitee. Võitjateks kuulutati võistkond Ärikad, kuhu kuulusid Egert Erm, Karlotta Kattai, Robin Uspenski, Edvard Marius Herter, Karl Oskar Vikk, Kristofer Vilhem Viet, Anita Gudovskaja, Kristo-Joosep Peterson, Elari Tafenau, Gertu Jõhvikas, Raiko Kahr, kelle nimed graveeritakse spordipäeva rändkarikale. Spordipäeva jäi lõpetama ühispildi tegemine.

Täname kõiki õpilasi, kes aktiivselt spordipäevast osa võtsid ning õpetajaid ja treenereid, kes mõtlesid välja põnevaid tegevusi igasse jaama. Spordipäevast valmib täispikk video kogu päeva tegevustest, mida saab kogu koolipere näha suurürituse vaheajal, kuid selle video lühikest eelvaadet saab juba näha SIIN.

Jalus