fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

ERAKOOLI UUDISKIRI

Lõpukell tõi üheksandikele meelde lapsepõlve

09.06.2022

Kolmapäeval, 25. mail kõlas viimane koolikell meie üheksanda klassi õpilastele. Sel päeval ei olnud neil tavapäraseid tunde, vaid toimusid lõbusad algklassitunnid, millega mindi tagasi oma koolitee algusesse. Nii 9.a kui 9.b tunniplaanis olid eesti keele, matemaatika- ja ajalootund.

Eesti keele tunni teemaks olid tähed. Tund algas „Mõmmi ja aabitsaga“, meenutati tegelasi ja nende nimesid: Rebase-Rein, Karu-Kati ning Jänku-Juta. Mäng „Täidan, täidan laeva!“ pani mõtlema, milliseid tähti sõna alguses ja lõpus kasutatakse. Kirjatehnika töölehed seostusid mõnele rõõmsa elevuse ja teisele hirmsate mälestustega. Seekord õnnestus tähtede kirjutamine kõigil juba päris hästi. Tund lõppes lõbusa tähestikulauluga, mille saatel sai ühiselt tantsida ja tähestikku meelde tuletada.

Matemaatikatunnis oli matemaatika lõimitud inglise keelega. Liideti täringute täppe, värviti töölehti ning arvutati draakoni ja kana vahelise tee pikkust.

Ajalootunnis tegid õpilased rühmatööd. Iga rühm sai loosiga Eesti minevikust ühe märgilise ajastu, mille kohta tuli esitada sõnatu etüüd. Seejuures pidid kaaslased ära arvama, millist perioodi etendatakse. Eriti ilmekalt tuli välja Nõukogude okupatsiooni aeg, mille kujutamisel pidi kaasas olnud kaisukaru esitama üht väga negatiivset, Euroopasse tungiva karu rolli. Samuti said ette mängitud Balti kett ja öölaulupidu. Muistsel vabadusvõitlusel ja teisel maailmasõjal polnud etüüde kõrvalt vaadates mingit vahet (või siiski oli?).

Peale ajarännakut jätsid lõpetajad tulevastele põlvedele maha õpetussõnad, kuidas ajalootunnis edukalt hakkama saada. Neid näpunäiteid saavad kõik huvilised lugeda ajalooklassi seinalt.

Neljanda tunni olid lõpetajatele ette valmistanud kaheksanda klassi õpilased. Kooliõuel ootas meie üheksandikke jalgratta vigursõidu rada, mida üheskoos teatevõistlusena läbiti. See mõõduvõtt pakkus palju nalja ja kiiremad ratturid said preemiaks kommi.

Edasi liiguti ringi veel kooliõuel ja seejärel kohtuti uuesti aulas, kus toimunud võistlusel pidi kumbki klass kokku panema enda klassijuhataja pildiga pusle. Järgnes tantsuvõistlus, milles mõlemad klassid said end proovile panna tantsuliigutuste järgimises. Pärast hoogsat tantsu kõlaski õpilastele viimane koolikell, mis tähendas põhikooli lõppu!

Kui lõpukell oli helisenud, kinkis 9.a klassi õpilane Henry Joseph lõpetajate nimel mõlema klassi poolt koolile kaks noort tammepuud, mille klassid ühiselt koolimaja ette istutasid. Nii saavad lõpetajad igal aastal käia oma puu juures ning meenutada kooliaega ja koos kasvamist.

 

Jalus