fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

IB

L’Oréal-i esindajad julgustasid noori jätkama oma tegevust loodus- ja täppisteaduste valdkonnas

12.10.2017

UNESCO ühendkoolide võrgustik pakkus meie koolile erakordset võimalust võõrustada kosmeetikahiiglase L’Oréal-i esindajaid. IB keemiaõpetaja Anna Kikkas haaras sellest võimalusest kohe kinni ja nii külastasidki 10. oktoobril kaks teadlast – Ilze Dimanta (bioloogiadoktor) ja Els Heinsalu (teoreetilise füüsika doktor) –  ja kosmeetikaettevõtte L’Oréal esindaja Aija Melagne L’Oréal Baltic stipendiumiprogrammi „Women In Science” raames Audentese erakooli. Kohtumisel osales enamik IB õppe õpilasi. Külaskäigu eesmärk oli populariseerida teadust noorte seas ja julgustada meie õpilasi jätkama tulevikus oma tegevust loodus- ja täppisteaduste valdkonnas.

Loengu osas räägiti teadusest, naistest teaduses ja üldse sellest, millega tegeletakse ühes maailma suurimas ja edukaimas kosmeetikaettevõttes. Ilze tutvustas oma uurimussuunda – mikrobioloogilisi kütuselemente, mis on keskkonnasõbralikud ja tulevikus suure kasutamispotentsiaaliga. Els rääkis õpilastele oma teaduslikust tegevusest ja füüsikalistest komplekssüsteemidest.

Ürituse teises pooles jätkus töö rühmades. Õpilased said oma käega tööle panna vesinikukütusel põhinevat ajamit ja veenduda, et elektrivool tekib ka bakterite elutegevuse tagajärjel.

IB õpilasi kutsuti külla nii Ilze koduülikooli, Läti Ülikooli, laboritesse Riias kui ka Elsi töökohta Keemilise ja Bioloogilise Füüsika Instituuti (KBFI) Tallinnas.

Õpilaste tagasiside oli väga positiivne: oldi üllatunud, et autosid on võimalik panna liikuma vesinikkütuse abil. Saadi teada, et bakterite elutegevusel tekkivat energiat on võimalik mingites tööstusprotsessides ära kasutada. Tõdeti, et doktorikraadiga inimesed võivad töötada lisaks teadusasutustele ka äri- ja poliitikavaldkonnas, ning lõpetuseks saadi kinnitust, et suurettevõtted julgustavad naisi osalema teaduses ja tunnustavad neid spetsiaalse stipendiumiprogrammiga.

Jalus