fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

ERAKOOL

Lugemisprogramm innustas 1. klassi õpilasi lugema

20.06.2022

Teist aastat järjest osales Audentese raamatukogu Eesti Lastekirjanduse Keskuse poolt algatatud üle-eestilises 5–10-aastaste laste lugemisprogrammis „Lugemisisu“. Selle tavapäraselt rahvaraamatukogudes läbi viidava programmi eesmärk on laste lugema innustamine. Sel aastal liitusid programmiga kõik meie 1. klasside õpilased, kes kinnitasid enda lugemisisu enda joonistatud näopildiga programmi plakatil, mida siis raamatukogu külastades ikka ka põnevusega üle vaadati. Mõistagi laenutati ka raamatuid. Kõik, kes olid õppeaasta jooksul läbi lugenud viis raamatut ja täitnud lihtsad ülesanded lugemispassis, said programmi lõpetamisel diplomid.

Kõik 1. klassi õilased said diplomid kätte juuni alguses. Kaks klassi said osa ka projekti asutajate poolt loodud slaidiesitlusest „Raamatu teekond“, mis tutvustab raamatu valmimise teekonda alates hetkest, kui kirjanik või illustraator püüavad kinni mõne ideeterakese taevas parvlevate mõtete hulgast, kuni värske trükise raamatukokku või kauplusesse jõudmiseni. Selles tunnis tutvustati juba traditsiooniliselt ka üht toredat loodusraamatut, saksa loodusemehe Peter Wohllebeni raamatut „Kas kuuled, kuidas puud räägivad? Väike avastusretk metsas“, millega koos käib raamatust pärit küsimustega rullsedelite võtmine purgist, nendele vastuste pakkumine ja lõpuks õige vastuse ettelugemine raamatust. Selle läbi saab samuti uusi teadmisi, mille jagamine ongi raamatute üks ülesanne. Lastel oli ka peale seda tundi võimalik raamatukogus neid küsimusi võtta ja neid käidigi küsimas innukalt.

Ühe klassiga loeti diplomite jagamise järgselt ette raamatut. Taas saksa kirjaniku Franziska Biermanni raamat „Härra Rebane sööb raamatuid“ on kirjaniku poolt vahvalt arendatud taaskord „lugemisisu“ ja „raamatunälja“ teemadest. Põnevalt kirjutatud raamatus armastab Härra Rebane raamatuid niipalju, et peale läbilugemist sööb need ära. Kui esialgu oli plaanis raamatut vaid teatud maale lugeda, et lapsed saaksid soovi korral ise jätkata, siis põnevus oli nii suur ja soov teada saada, kuidas lugu lõpeb, et nõuti ikka loo lõpuni lugemist. Sellele järgnes loodusraamatu tutvustus ja kõik lapsed said vaheajale minnes kaasa soovituse raamatute kõrval ka loodust nautida ja südamega kuulata.

Audentese raamatukogu soovib kena suve ja häid lugemiselamusi kõigile!

Jalus