fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

ERAKOOL

Lugemisprogramm „Loe ennast torni tippu” sai eduka lõpu

27.06.2019

Tallinna Keskraamatukogu on juba viis aastat korraldanud Tallinna koolide õpilastele lugemisprogrammi „Loeme valmis „Oma raamatu””. Tänavu on programmile lisatud Saksa lastekirjaniku Ursel Scheffleri „Raamatutorni” idee ning klassid saavad end Eesti Vabariigi juubeliaastal lugeda meie riigi ühe tähtsaima iseseisvuse sümboli, Toompea lossi kõrgeima torni – Pika Hermanni – tippu.

Torni tipu poole viib klassi iga loetud lehekülg. 1.‒4. klassi viib 1 cm ülespoole üks loetud lehekülg, 5.‒9. klassi aga kaks loetud lehekülge. Pika Hermanni kõrgus on 45,6 meetrit ehk noorematele klassidele tähendab see programmi jooksul meeskonna peale 4560 lehekülje lugemist, vanematele klassidele 9120 lehekülje lugemist.
Klassijuhatajad edastasid iga kuu lõpus Sääse raamatukogule lugemispassi, kus on ära toodud, kes millist raamatut luges, mitu lehekülge iga raamat oli.

Iga registreerunud klass sai raamatukogu seinale ka oma väikese Pika Hermanni torni pildi, mida loetud lehekülgede arvu järgi vallutama hakati. Nii on hea õpilastel raamatukogus uusi raamatuid valimas käies või klassiga raamatukogutundi tulles alati vaadata, kuidas teekond nii enda meeskonnal kui ka teistel meeskondadel edeneb.
Meie koolist osalesid programmis „Loe ennast torni tippu”: 1.b, 3.a, 3.b, 3.c, 4.a ja 4.b.

1.b klass luges end torni tippu juba jaanuari lõpus. Preemiaks sai klass Riigikogu ja Pika Hermanni torni tipu külastuse, mille organiseerisid klassile lapsevanemad. Lapsed olid väga põnevil, sest paljudele oli see esimene kord. Lapsed said kogeda kuldsetel toolidel ja tähtsatel kohtadel istumist, räägiti ja kuulati nurkades salajuttu ja vesteldi riigikogulastega. Märtsikuus on klass kutsutud raamatukogutundi, kus toimub e-kataloogi ESTER koolitus.

3.a luges oma vanusegrupis terve Tallinna linna arvestuses kõige kõrgemale torni tippu – kokku 47487 lehekülge. Auhinnaks tubli lugemise eest said nad koos 4.a klassiga kohtumise kirjaniku Ilmar Tomuskiga.

3.c võitis loosi tahtel Pika Hermanni torni külastuse, mis oli lugemisprogrammi auhinnaks ette nähtud. Nad ei olnud oma loetud 8451 leheküljega küll parimate seas, ent fortuuna oli seekord nende poolt. Kokkulepitud kuupäeval võttis neid Toompeal vastu Sääse raamatukogu juhataja Piret ning klassile anti aukiri ja kommikarp. Edasi suunduti juba giidi juhendamisel läbi Riigikogu turvakontrolli Pika Hermanni treppidele ja sealt edasi ka torni tippu. Oli uhke tunne uudistada sealt kõrgelt Tallinna ja otsida, kus ometi asub meie Audentese kool. 3.c klassi õpilased ja õpetaja Anu on fortuunale väga tänulikud ja kavatsevad loomulikult ka raamatuid edasi lugeda.

Jalus