fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

ERAKOOL

Lugemisprogramm „Lugemisisu“ pani veelgi rohkem raamatuid lugema

09.06.2021

Kooli raamatukogu osales sellel õppeaastal Eesti Lastekirjanduse Keskuse poolt algatatud üle-eestilises 5–10-aastaste laste lugemisprogrammis „Lugemisisu“. 30. mail jõudis selle hooaja programm kõigi jaoks lõpule. Meie kooli projektis osalesid 1. ja 3. klasside õpilased. Projekti lõpetamine toimus raamatukogutundides. Need, kes olid läbi lugenud viis eri žanris raamatut ja täitnud loetu põhjal lugemispassi ülesanded, said kätte Lugemisisu diplomid. Selle tseremooniaga kaasnes Eesti Lastekirjanduse Keskuse poolt ette valmistatud ja raamatukogu juhataja Rita Hübneri esitatud teematund „Raamatu teekond“. Power-Point esitluse ja etteloetud teksti kaudu said lapsed ülevaate raamatu valmimisest alates sellest hetkest, kui kirjanik või illustraator püüavad kinni mõne ideeterakese taevas parvlevate mõtete hulgast, kuni värske trükise raamatupoodi või kauplusesse jõudmiseni. Tunni elavdamiseks kuulati Jaan Pehki sõnadele loodud laulu „Head raamatud“, mis on olnud tunnusmeloodiaks telesaatele „Kirjandusministeerium“.

Elevust tekitas ka uue raamatu trükilõhna nuusutamine, sest oli öeldud, et kasutuses olles võtavad raamatud külge kodu või raamatukogu lõhna. Sügavuti liiguti ühe toreda loodusraamatu sisse, mille nimi on „Kas kuuled, kuidas puud räägivad? Väike avastusretk metsas“ ja autoriks Saksamaa metsnik, loodusgiid ja –ajakirjanik Peter Wohlleben, kes läheneb loodusele täiesti uudsel, sügavamal moel. Ta toob paralleele inimühiskonna toimimisega, mispuhul eeskujuks inimestele on ikka arukad, tasakaalukad ja liigikaaslasi toetavad puud. Huvitavaid fakte ja teadmisi looduse kohta sai raamatus ette antud küsimuste ja vastuste läbi. Lastele meeldis eriti see küsimuste ja vastustevoor.

Projektis osalemise suhtes on avaldanud nii mõnedki soovi uue projektiga jätkata. Liitumise tõttu sai meie raamatukogu sügisel riigipoolse annetusena hulga laste- ja noorteraamatuid, nüüd kevadel jagatakse veel lisa. Seega on taaskord suurenud lugemislektüüri valiku võimalus.

Jalus